Shiba Inu (SHIB) neden artıyor? Yakım oranında yükseliş

2021 boğa sezonunun özellikle 2. yarısına damga vuran ve çok ciddi bir yükseliş trendi yakalayan Shiba Inu, sadece bugün %9'luk bir yükseliş kaydetti. Yakım oranlarındaki artışla gelen fiyat yükselişinden sonra elinde SHIB bulunduran adres sayısı da yeni bir rekor kırdı. 

Fenomen token Shiba Inu (SHIB) son 24 saatte %9’luk bir yükseliş kaydetti ve günün önplâna çıkan kripto paraalrından oldu. SHIB, 0,000014 dolar seviyesini de aşmayı başarırken, yine son 24 saatte ise 110 milyondan fazla SHIB yakıldı ve dolaşımdan kayboldu. Shiba Inu’daki yakım oranı da toplam arzın %40’ına kadar ulaşmış oldu.

Özellikle çoğunun “short” pozisyonlar olduğu 1.2 milyon dolar değerden fazla işlem de tasfiye oldu. Yükseliş, elinde SHIB bulunduran adres sayısını da arttı. Bu sayı son 24 saatte %0.023 artış yaşadı. Bir dönem ilk 10 kripto para arasına giren Shiba Inu, şu anda da 8 milyar dolardan fazla piyasa değeriyle 12. sırada bulunuyor.

Shibaswap da rekor kırdı

Dune Analytics verilerine göre ise Shiba ekibi tarafından başlatılan DEX yani merkeziyetsiz borsa platformu olan ShibaSwap’ta da kullanıcı sayısı artıyor. 25 Ağustos itibariyle Sibaswap bu anlamda rekor kırdı ve borsayla etkileşime geçenlerin sayısı 145 bin 660 oldu.

DOGE da takip etti

Shiba Inu’daki yükseliş ise bir başka “meme coin” olan Dogecoin tarafından takip edildi. DOGE, son 24 saatte %2.4 artarken günlük işlem hacmindeki %37’lik artış ise gözlerden kaçmadı. Elon Musk’ın da ciddi şekilde destek verdiği, hatta 900 milyon dolardan fazla değerde Bitcoin satan Tesla’nın hiçbir şekilde “dokunamdığı” DOGE, şu anda 10. en büyük kripto para konumunda ve 9 milyar 200 milyon dolarlık piyasa değerine sahip… Haberin yazıldığı dakikalarda DOGE 0,069 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl