Shiba Inu (SHIB) Newegg’de kabul edilebilir

ABD’li elektronik ürünleri satıcısı Newegg’in tweet’i, şirketin ödemelerde Shiba Inu’yu kabul edeceği söylentisine yol açtı.

Newegg’in resmi Twitter hesabından Shiba Inu’nun lider geliştiricisi Shytoshi Kusama ile Shiba Inu’nun hesaplarının etiketlenerek gönderilen bir tweet’te “Bize DM’den ulaşın. Size bir sorumuz var.” ifadeleri kullanıldı.

Bu tweet, Shiba Inu topluluğunun şirketin SHIB’i bir ödeme seçeceği olarak platforma ekleyebileceğini düşünmelerine yol açtı.

Newegg, geçtiğimiz Nisan ayında Dogecoin’i kabul etmeye başlamıştı. Şirketin Bitcoin kabulü ise 2014 yılına kadar uzanıyor ve o dönem Bitcoin’le ödeme alan ilk büyük e-ticaret sitesi olmuşlardı.

2001 yılında kurulan ve 20 yıldır faaliyet sürdüren Newegg, Nasdaq’ta listelenen halka açık bir şirket. Kaliforniya merkezli şirketin piyasa değeri, 6 milyar 400 milyon dolar.

Newegg’in kabulü, Shiba Inu’yu nasıl etkiler?

Bu tamamen dönemsel bir konu. Kripto paralara ilginin çok yüksek olduğu zamanlarda en ufak bir gelişme bile fiyatta önemli bir etki yaratabiliyor. Newegg’in Dogecoin kabulünü açıkladığı sırada DOGE’daki fiyat hareketi bir örnek kabul edilebilir. DOGE, o gün, yani 20 Nisan 2021 tarihinde 0.32 dolardan 0.43 dolara yüzde 35’lik bir yükseliş yaşamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl