Shiba Inu (SHIB) NFT’lerinin değeri 20 katına çıktı

Son 1 ayın en çok yükselen coin'lerinden biri olan ve tüm dünyada bir fenomen token çılgınlığının oluşmasında en büyük pay sahibi kripto para konumundaki Shiba Inu'nun NFT'lerinin en düşük bedeli 1.2 ETH'e yükseldi. Fiyat yükselişi, ünlü merkeziyetsiz pazaryeri OpenSea'de bu token'lardan 20 milyon adet işlem yapılmasının ardından geldi.

Shiba Inu’daki (SHIB) fiyat artışı fenomen token’ın NFT’lerine de yansıdı. OpenSea’de Shiba Inu NFT’lerine sahip olan 3600 kullanıcı, toplamda 7 bin 600 ETH değerinde SHIB NFT işlemi yaptı.

Hatırlanacağı üzere Shiba Inu (SHIB) kripto parasının arkasındaki geliştiriciler Ekim ayı ortasında NFT satış duyurusu yapmışlar ve Shiboshi’ler olarak adlandırılan NFT’lerden 10 bin adet yaratmayı plânladıklarını belirtmişlerdi. Ürünler ilk olarak sadece LEASH ile alınabiliyordu ancak daha sonra Ethereum işlemleri de açıldı.

Token fiyatıyla NFT fiyatları paralel gitti

Tüm Shiba Inu koleksiyonu 35 dakikadan az sürede üretildi ve her cüzdanın 0.1 ETH ilâ 0.3 ETH arasındaki fiyatlarda olan 10 NFT yaratabildiği koleksiyon tamamlandıktan sonra token’ların fiyatında da ciddi artışlar yaşanmaya başladı. Shiba Inu NFT’lerinin popülaritesi, kripto paranın fiyatıyla beraber de artmaya başladı. Son 3 ayda 10 kattan daha fazla artış yaşan SHIB, önemli token yakımlarının küçük yatırımcı çılgınlığıyla birleşmesiyle büyük bir yürüyüşe başladı.

Musk’ın cevabı da düşürmedi

Hatılanacağı üzere geçtiğimiz haftalarda bir takipçisi Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’a elinde hiç SHIB bulundurup bulundurmadığı sorusunu sormuştu. Musk’ın “Hiç yok” cevabının ardından fenomen kripto para %10’luk bir düşüş yaşasa da, daha sonra büyük yükseliş hareketine devam etmişti.

Musk bir başka fenomen token olan Floki Inu hakkında sorulan soruya da “Elimde sadece Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin var” diyerek cevap vermişti.

Shiba Inu’nun ShibaSwap borsasındaki bazı token havuzları da bir yakım mekanizması uygulamış ve yakılan coin’ler sirkülasyondan tamamen silinmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl