Shiba Inu için 3.5 sene sabreden yatırımcı 1.2 milyon dolar elde etti

Shiba Inu'ya belki hiç duyulmadığı zamanlarda yatırım yapan bir kişi, 3 seneden fazla sürelik bekleyişin ardından satış yaptı ve 1.2 milyon dolar elde etti. Yatırımcı, SHIB token'larını 2021'in ocak ayında almıştı.

2024’ün ilk yarısı adeta meme coin’lerin rallilerine sahne olurken, bu anlamda Dogecoin ile 2021 yılına damga vuran Shiba Inu’ya erken dönemde yatırım yapan bir kişi de kârını realize etti.

420 kat kazandı

Zincir üstü verilere göre bu kişi 2 WETH (o dönem yaklaşık 2700 dolar) karşılığında 31 Ocak 2021’de 48.1 milyar adet Shiba Inu aldı. 3 seneden fazla süre, bugüne kadar bu SHIB’leri tutan yatırımcı 420 kat getiri elde etti ve dün satış yaptı. %47.000’den fazla kazanç sağlayan bu yatırımcı 1.24 milyon doları da cebine koymuş oldu.

DOGE konuşulan dönemde SHIB aldı

2021 yılının ocak ayı, Elon Musk’ın tweet’leriyle daha çok Dogecoin’in konuşulduğu bir dönemdi. Shiba Inu kripto para dünyası tarafından pek bilinmezken, bu token ilk kez 2021’in yaz aylarında konuşulmaya başlanmış ve aynı yılın ekim ayında da ralli yapmıştı.

Bol sıfırlı bir coin olmasıyla bilinen ve ilk etapta bu şekilde ilgi çeken Shiba Inu’nun anonim kurucusu olan Ryoshi, projenin merkeziyetsiz şekilde ilerlemesini hedeflediğini söylemişti.

Shiba Inu, içerisinde Polygon Ventures’ın da olduğu birçok yatırım şirketinden nisan ayında 12 milyon dolarlık yatırım toplamıştı.

Shiba Inu ekosisteminin son token’ı ise, çıkarılma tarihi hala açıklanmayan TREAT olacak. Ödüller, teşvikler ve yönetişim anlamında birçok kullanım alanı olacak TREAT, ekosistemde bir 3. katman token’ı işlevi görecek.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl