Shiba Inu (SHIB) tutan adres sayısı, fiyat düşüşüne rağmen 1 milyonu aştı

Eylül ayından Ekim ayı sonuna kadar müthiş bir yükseliş hareketi içine giren ve tarihinin en yüksek seviyesine de bu dönemde ulaşan fenomen kripto para Shiba Inu'yu tutan adres sayısındaki artış, fiyat düşüşüne rağmen dikkat çekiyor. Kripto para güvenlik firması CertiK'in yaptığı araştırmaya göre içinde SHIB olan Ethereum adres sayısı 1 milyon 50 binin üzerine çıktı.

Dogecoin’den esinlenerek ortaya çıkan bir fenomen kripto para olan ve bir ara en büyük kripto paralar sıralamasında onu geride bırakan Shiba Inu’nun yatırımcıları fiyattaki düşüşe rağmen her geçen gün artmaya devam ediyor. Ekim ayı sonunda 0,000086 dolarla zirve seviyesine ulaşan ve Türkiye’den de ciddi bir yatırımcı kitlesi bulunan SHIB’e sahip olan cüzdan sayısındaki artış gözlerden kaçmadı.

Kripto para güvenlik firması CertiK’in rakamlarına göre; içinde SHIB bulunan Ethereum cüzdan sayısı 1,05 milyonu da aştı ve günlük olarak da 30 bin ilâ 40 bin arasında yeni kullanıcı bu gruba katılıyor.

En büyük yatırımcı grubu %64’e sahip!

Shiba Inu konusunda yapılan en büyük eleştirilerden biri olan, balinaların büyük oranda SHIB tuttuğu gerçeği CertiK rakamlarıyla da bir kez daha ortaya çıktı. Rapora göre en büyük 10 SHIB cüzdanı, toplam arzın %64’lük bölümüne sahip konumda… Bilindiği üzere, balinaların SHIB üzerindeki bu kontrolü, bir satış dalgası gelmesi durumunda fiyatın ciddi şekilde çökeceği korkusunu yaratıyor.

Kripto analitik firması Santiment de, geçtiğimiz ay paylaştığı bir bilgi notunda balinaların 100 bin dolar üzeri değerde yaptıkları işlemlerin ardından fiyatta artış meydana geldiğini paylaşmıştı.

Borsalarda da ciddi miktarda SHIB mevcut

CertiK’in raporundaki rakamların, sadece Ethereum blok zincirini kapsadığını dolayısıyla bireysel kullanıcıları içermediğini belirtmekte fayda var. Uzmanlara göre, SHIB yatırımcısı borsalarda da ciddi miktarda fon tutuyor. Bilindiği üzere Türkiye’den BtcTurk ve Paribu’nun yanısıra, dünya borsaları Binance, Coinbase, Huobi ve FTX gibi borsalar da fenomen kripto parayı listelemiş durumda…

28 Ekim’de ATH yapan Shiba Inu daha sonra düşüş yaşamış, son 1 haftada Bitcoin’de yaşanan düşüşle bu geri çekilme daha da hızlanmıştı. Şu anda en büyük kripto paralar sıralamasında 11. basamakta bulunan fenomen coin, 0,000038 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl