Shiba Inu (SHIB) yatırımcısı, düşüşte 99 milyar SHIB’lik alım yaptı

Eylül ayında başlattığı büyük yükseliş hareketiyle dikkat çeken ve Ekim ayı sonunda da ATH yapan Shiba Inu (SHIB) da, hafta sonu düşüş yaşanmasının ardından balinaların alım yaptığı token'lar arasına girdi. Bir balina cüzdanı 3,7 milyon dolardan fazla meblağ ödeyerek 99 milyar SHIB aldı.

Balinalar kripto para piyasasındaki büyük düşüşü değerlendirmeye devam ediyor. Bitcoin’in Cumartesi sabahı 42 bin dolar seviyesine inmesi altcoin’lerde de ciddi düşüşler yaşanmasına sebep olmuştu. En büyük kripto para bugün itibariyle yeniden 50 bin doların üzerine çıkarken altcoin‘lerdeki toparlanma ise her zaman olduğu gibi daha yavaş ilerliyor.

99 milyar SHIB aldı

Piyasada tecrübe sahibi olanlar ile diğer büyük trader’lar ise bu tür düşüşleri fırsat bildi. Balinalar Bitcoin’i yeniden 50 bin dolar üzerine çıkarırken, diğer token’larda da alımlar görülmeye başlandı. Ethereum tabanlı token’larda en büyük ilk 1000 cüzdanı takip eden Whalestats platformunun takip ettiği bir cüzdan 3.7 milyon dolardan fazla değerde 99 milyar Shiba Inu aldı.

Dogecoin’e alternatif olarak görülen ve bol sıfırlı değeriyle, Türkiye de dahil olmak züere dünyada birçok yatırımcısı bulunan Shiba Inu, son düşüşlerin ardından da toparlanmaya başlamıştı. Geçtiğimiz hafta yine bir ralli başlatan ancak piyasadaki genel düşüşün ardından bu yükselişini devam ettiremeyen fenomen token, hafta sonu yaşanan düşüşle iyice geriye çekilmişti. SHIB, haberin yazıldığı dakikalarda ise yaklaşık 0,000036 dolardan işlem görüyor.

Shiba Inu’nun dünya çapında üne sahip olmasıyla birlikte birçok önemli borsa da bu token’ı listelemeye başlamışlardı. Hatta komisyonsuz hisse senedi ve kripto para alım platformu Robinhood’un da SHIB’i listeleyeceği haberleri, token’a olan ilgiyi daha da artırmıştı. Ancak Robinhood, fenomen token’ı hala listelemiş değil.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl