Shiba Inu için heyecanla beklenen Shibarium blok zinciri resmen başlatıldı

2021 yılına damga vuran meme coin'lerden Shiba Inu'nun Ethereum 2. katman blok zinciri Shibarium heyecanla beklenen başlangıcını yaptı. Blok zinciri üzerinde ilk etapta 21 milyondan fazla cüzdan bulunuyor.

Shiba Inu yatırımcılarının aylardır beklediği Shibarium blok zinciri gece saatlerinde resmen başlatıldı. Uzun süredir devam eden deneme süreçlerinin ardından başlatılan Ethereum 2. katman blok zincirinde 21 milyondan fazla cüzdan yaratılmıştı.

Shibarium, katılım kanıtı (PoP) adındaki bir konsensüs mekanizmasıyla çalışıyor. Doğrulayıcılar, ellerindeki ilgili token oranına göre seçiliyor. Ethereum 1. katman ağıyla da bağlantı sağlayabilecek bir sistem olarak geliştirilen Shibarium, böylece hem daha ölçeklenebilir hem de maliyeti düşük işlem tecrübesi sunuyor.

Kullanıcıların Shibarium üzerinde doğrulayıcı olabilmesi için ayrıca 10 bin adet BONE token’ı da sisteme kilitlemesi gerekiyor. Delege olarak da adlandırılan temsilciler ile doğrulayıcılar için 21 milyon adet BONE token da ödül olarak ayrıldı.

Rakamlar, Shibarium çapraz zincir köprüsü üzerinde şu anda yaklaşık 1.7 milyon Ether’in kilitli olduğunu gösteriyor. Shibarium’un açıklanmasının ardından ise borsalardan yüklü miktarlarda SHIB çekildiği görülüyor.

Yapılan açıklamalar ve Shibarium’un başlatılması ise fiyata olumlu bir etki yapmadı. Bitcoin’de gelen düşüş, SHİB fiyatını da etkiledi. Meme coin’in fiyatı haberin yazıldığı dakikalarda yaklaşık 0.000009 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl