Shiba Inu’ya, içinde yeni token satışı da olan 400 milyonluk büyük yatırım

Shiba Inu, gizlilik odaklı olan yeni 3. katman blok zinciri için, token satışı üzerinden 12 milyon dolar yatırım aldı. Yatırımcılar arasında Animoca Brands ve Polygon Ventures da bulunuyor. Token satışı içermeyen yatırım turlarındatoplanan fonun ise 400 milyon dolara yakın olduğu ifade ediliyor.

Dogecoin’in ardından piyasa değeri en fazla olan meme coin konumundaki Shiba Inu’nun arkasındaki ekip, TREAT adlı ve henüz çıkarmadığı token’ı vasıtasıyla 12 milyon dolarlık yatırım aldı. TREAT token’ın çıkarılacağı 3. katman blok zincirinin adı ise, aynı isimde sahte token’ların üretilmemesi adına gizli tutuluyor.

ABD tartışması…

Token’ın satıldığı kurumların çoğunun ABD dışından olması dikkat çekti. Bu şirketler arasında Polygon Ventures, Big Brain Holdings, Animoca Brands, Morningstar Ventures, Woodstock Fund, DWF Ventures, Stake Capital ve Comma 3 Ventures da bulunuyor.

Shiba Inu’nun kurucusu olarak bilinen anonim kişi Shytoshi Kusama ise, The Block’a yaptığı açıklamada yatırımcıların hiçbirinin ABD şirketi olmadığını belirtti. Ancak Mechanism Capital ve Shima Capital’ın merkezlerinin ise ABD’de olduğu görülüyor.

Kademeli şekilde 400 milyon dolara yakın yatırım var

Kusama ayrıca Shiba Inu’nun bu proje için birkaç ay önce yatırım almaya başladığını ve yatırım turunu da bu ay başında tamamladığını belirtti. The Block ise, Kusama dışında kalan kaynaklardan elde ettiğini belirttiği haberde, token içermeyen yatırım turlarında da 75, 100 ve 200 milyon dolarlık kademeli yatırım turları yapıldığını ve bu sermayenin toplandığını yazdı. Kusama ise token yatırım turunun hem “tohum öncesi” hem de “tohum” turlarını içerdiğini ifade etti.

TREAT token nedir?

Shiba Inu’nun TREAT token için verdiği bilgide ise “Shibarium üzerindeki gizlilik odaklı 3. katman blok zincirinin kullanım ve yönetişim token’ı” ibaresi yer aldı. Bilindiği üzere Shibarium da, Shiba Inu’nun 2. katman ağı olarak çıkarılmıştı.

Kusama ayrıca TREAT token’ın, Shiba Inu ekosisteminin sabit coin olmayan son token’ı olacağını söyledi. Kusama, “Yıl sonuna doğru Shi adında yeni bir token daha çıkaracağız” dedi. Ekosistemin kendi token’ı olan SHIB dışında, BONE ve LEASH adında başka token’ları da bulunuyor.

Sahte TREAT token’lar çıktı bile…

Öte yandan açıklamanın gelmesiyle birlikte çeşitli blok zincirleri üzerinde TREAT adlı birçok token çıkarıldı. Kusama bunların hepsinin sahte olduğunu ifade etti. 3. katman blok zincirinin testnet’inin ise bu senenin 3. çeyreğinde başlatılması hedefleniyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl