Trilyonlarca SHIB satıldı: Piyasa paniği onu da vurdu

Dün Bitcoin'in 30 bin dolara yaklaşırken 28 bin doların altına hızla geri çekilmesi tüm kripto piyasasını derinden etkiledi. Shiba Inu da son düşüşlerin bir parçası oldu. Kripto para, fiyatında ciddi bir düşüşe tanık oldu.

Kripto istihbarat portalı IntoTheBlock tarafından bildirildiği üzere dün 1.4 trilyondan fazla Shiba Inu (SHIB) büyük yatırımcılar tarafından satıldı. Bu satış, varlığın yatırımcıları için oldukça olumlu bir gün olması beklenen 26 Nisan’da gerçekleşti. Satışlar, ABD hükümetinin el konulan Bitcoin’leri sattığına dair yanlış bir alarmla tetiklendi ve paniğe yol açarak kripto para piyasasının çökmesine neden oldu. Popüler meme coin, bir saat içinde yüzde 8 değer kaybına uğradı.

SHIB’in fiyat hareketi düşüş eğilimi altında kalmaya devam ediyor. Şu anda her 121 alıcıya karşılık 130 satıcı bulunuyor ve bu da coin için sağlıklı bir oran değil.

Şu anda Shiba Inu, dünkü düşüşün ardından küçük bir toparlanmaya tanık oldu. “Meme coin” bu haberin yazıldığı saat itibarıyla günlük yaklaşık yüzde 4 düşüşle 0.00001028 dolardan işlem görüyor.

Piyasadaki belirsizliğe rağmen SHIB’e destek devam ediyor

Shiba Inu sahiplerinin yüzde 70’inin zararda olmasına rağmen, varlığın iş birlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Bir kripto neo-bankacılık platformu olan Blockbank, token’ı bünyesine kattıktan sadece birkaç gün sonra SHIB’e olan desteğini açıkladı. Blockbank, topluluktan gelen yüksek ilgi düzeyinin SHIB’i EARN programına dahil etmelerine neden olduğunu belirtti. SHIB üzerinden faiz kazanma olanağı artık kullanıcılara sunuluyor.

Shiba Inu token’ının gelecekte nasıl bir performans göstereceği belirsiz, ancak son satışlara neden olan yanlış alarm, kripto piyasasında bilgili ve temkinli kalmanın önemini vurguluyor. Piyasanın bu satışa nasıl tepki vereceği ve en azından geçen haftaki seviyelere ulaşıp ulaşmayacağı ise henüz belli değil.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl