Shiba Inu ve Dogecoin rallisini balinalar başlattı, balinalar bitirdi!

Bu hafta başına kadar yaşanan kripto para yükselişlerinde son 1 haftada önlpâna çıkan iki kripto para Shiba Inu ve Dogecoin, rallilerinin başındaki seviyeye geri döndüler. Veriler ise hem yükseliş hem düşüşte balinaların çok büyük etkisinin olduğunu gösteriyor.

Mayıs ayında başlayıp Haziran ayında ciddi seviyede sertleşen kripto para piyasalarındaki düşüşler, Temmuz ayında kendisini soğumaya bırakıp Ağustos başında ise bir rahatlama rallisine dönüşmüştü. Bu ralli esnasında CHZ, UMA, EWT gibi token’ların yanı sıra fan token’lar ile Shiba Inu ve Dogecoin de kendisini göstermişti.

2021 yılına damga vuran iki kripto para Shiba Inu ve Dogecoin de son 10 günde ciddi şekilde yükselmişler ve yeniden bir ralli başlangıcına işaret etmişlerdi. Ancak Cuma sabahı itibariyle Bitcoin’de yaşanan düşüşler altcoin’lere de sert darbe vurdu. Zincir üstü veri analiz platformu Santiment ise özellikle Dogecoin ve Shiba Inu’daki hareketlere dikkat çekti. Santiment Twitter paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Dogecoin ve Shiba Inu, sırasıyla Salı ve Pazar günleri çıktıkları tepelerden büyük fiyat düzeltmeleri yaptılar. Genelde olduğu gibi, bu durum balinaların kâr satışı yapmalarının bir göstergesiydi. İki ağda da çok büyük işlemler görüldü”

Balinalar başlattı ve bitirdi

Santiment’in de dediği gibi balinaların büyük kâr satışları iki coin’de yaşanan düzeltmelerin en büyük sebebiydi. Son dönemde ciddi şekilde artan bu iki kripto paranın yükselişinde de büyük hacimlerle alım yapan balinaların payı büyüktü. Bilindiği üzere özellikle Shiba Inu arzının yüzde 25’e yakın bir bölümü balinaların elinde bulunuyor. Dolayısıyla perakende yatırımcı bu tür yükseliş ve düşüşlere ilk etapta kayıtsız kalabiliyor.

Haberin yazıldığı dakikalarda Shiba Inu 0.000013, Dogecoin ise 0.07 dolardan işlem görüyor. İki token geçen haftaki yükselişlerinde sırasıyla 0.000017 ve 0.11 dolara kadar yükselmişlerdi.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl