Siacoin (SC), Skynet’i duyurdu, fiyat neredeyse 1 yılın zirvesine çıktı

Siacoin ekibi, uzun süredir üzerinde çalıştıkları merkeziyetsiz dosya paylaşım platformu Skynet'i duyurdu. Fiyat, duyurunun da etkisi ile yüzde 30 yükseldi.

2015 yılından bu yana faaliyette olan Siacoin Network ekibi, Skynet’i duyurdu.

Açıklamada Skynet, Amazon Web Services gibi merkezi çözümlere göre önemli avantajlara sahip olan ve daha düşük depolama maliyetleri ile daha yüksek hız vadeden bir içerik dağıtım ve dosya paylaşım platformu olarak tanımlandı.

Kullanıcıların veri yüklemelerine ve oluşturulan bağlantıyı istedikleri kişilerle paylaşmasına olanak tanıyan platform, Sia ağı üzerine kurulu. Açıklamaya göre, son kullanıcılar dosyaya bir full node çalıştırmaksızın erişebilir, dApp geliştiricileri de depolama katmanı olarak Amazon Web Services gibi merekzi çözümler yerine Sia’yı kullanabilirler.

Sia’nın geliştirici şirketi Nebulous’un CEO’su David Vorick, kullanıcıların Amazon’un veya Apple’ın bulut servisi gibi olmadığını, dosyayı yükleyen kişinin dosyayı seed etmesinin gerekmediğini vurguluyor.

Vorick, Skynet’te veri depolamanın maliyetinin terabayt başına ayda yaklaşık 5 dolar olacağını söylüyor. Bu, Amazon’daki aylık depolama maliyetinin yaklaşık 5’te 1’ine denk geliyor.

Siacoin (SC), son 24 saatte yüzde 30 artışla 0.0037 dolardan alınıp satılıyor. Bu seviye, en son 2019 yılının Mayıs ayında görülmüştü.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl