“Sıkılmış tavşan” NFT’lerinde rug pull iddiası

Son dönemde milyarlarca doların aktığı NFT endüstrisinde "Sıkılmış Maymun Yat Kulübü" furyası tüm hızıyla devam ederken, benzer şekilde para toplamak isteyen dolandırıcılar da boş durmuyor. Son olarak "Sıkılmış Tavşan" NFT'lerinde fonların yaratıcılar tarafından çekildiği iddiaları Twitter'ı karıştırdı. "Bored Bunny" Discord kanalları da şu an tamamen mesajlara kapatılmış durumda... Dünyaca ünlü eski boksör Floyd Mayweather da, BoredBunny'nin 2 gün önce reklamını yapmıştı.

“Bored Ape Yacht Club” NFT’lerinin çok yüksek fiyatlara satıldığı bir dönemde benzer projeler de aynı ilgiyi toplama amacıyla ortaya çıkıyor. Son olarak yaratılan “Bored Bunny” NFT’leriyle ilgili ise “rug pull” yani fonların çekilmesi iddiaları birçok kullanıcıyı mağdur ederken, projeye inananları da hayal kırıklığına uğrattı.

Çin medyasından gelen haberlere göre; Bored Bunny’de yaklaşık 2000 ETH, projenin yaratıcıları tarafından çekildi. Fonun bir bölümünün Binance’e aktarıldığı belirtiliyor.

Başka NFT projelerinde de görülen adres…

Tüm bunlara ek olarak 1-2 aylık süre öncesinde de, değerleri tamamen sıfıra giden NFT projesinde de benzer aktivitelerde bulunan bu adresin, BoredBunny’de de kullanılması dikkat çekiyor.

Topluluk yöneticisinin istifa mesajı silindi

Projenin topluluk yöneticisi Discord kanalında, kurucuları sert şekilde eleştirip görevini bıraktığını belirtirken, atılan mesaj yine kurucular tarafından kısa süre içinde silindi.

Jeff adlı kurucu ise attığı mesajda, herhangi bir fon kaybının söz konusu olmadığını, dolandırıcılık iddialarını çıkaranların, projenin başarısızlığını isteyenler olduğunu belirtti. Kurucunun “OpenSea’de ilk 6’dayız. 2 bin ETH’lik işlem hacmi mevcut” yazması da dikkat çekti.

Floyd Mayweather’dan destek!

Dünyaca ünlü eski boksör Floyd Mayweather’ın da BoredBunny NFT projesine destek verdiği ortaya çıktı. Mayweather, kişisel Twitter hesabından 3 Ocak günü, BoredBunny’ye destek veren bir video yayınladı ve kendisinin imzası olan 1 BoredBunny NFT’si sahibine de bu nadir NFT’yi hediye edeceğini açıkladı. İddiaların ardından Mayweather’dan konuyla ilgili bir yorum ise henüz gelmedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl