ABD’li kripto bankası Silvergate’den BlockFi açıklaması: Yatırım yok, mevduat var

ABD merkezli kripto ve dijital varlık bankası Silvergate Capital Corporation, dün iflas başvurusunda bulunan BlockFi'a herhangi bir yatırımı olmadığını ancak 20 milyon dolardan fazla olmayan bir mevduatı bulunduğunu belirtti. Şirketin açıklamasının ardından piyasa öncesi zaman diliminde firma hisselerinde yüzde 3'lük düşüş yaşandı.

Kaliforniya merkezli dijital varlık ve kripto para bankası Silvergate, BlockFi’a yatırımı olmadığını açıkladı. Şirket 20 milyon dolardan fazla olmamak kaydıyla sadece platformda bir miktar parası bulunduğunu belirtti.

“Bitcoin teminatlı SEN kredisi de yok”

Şirketten yapılan açıklamada, Silvergate’in Bitcoin teminatlı olan SEN kredisinin de BlockFi ile herhangi bir bağı bulunmadığı belirtilerek şu ifadeler kullanıldı:

“Silvergate Capital Corporation’ın BlockFi şirketine yatırdığı para 20 milyon dolar ile sınırlıdır. Silvergate’in BlockFi’a herhangi bir yatırımı yoktur. Şirketimizin Bitcoin teminatlı olan Sen Leverage kredisinin de BlockFi ile bir bağı bulunmamaktadır ve şu ana kadar hiçbir kayıp yaşamadan performans göstermeyi sürdürmektedir. Hiçbir zorunlu tasfiye durumu da yaşanmamıştır”

Silvergate CEO’su Alan Lane de şirketin kriz ve volatilite yönetiminde başarılı olduğunu, bu konuda herhangi bir sorun yaşamadıklarını belirtti.

PayPal kurucusu Thel’ın şirketi %19 hisse sahibi!

Bu sabah ortaya çıkan bilgilerde ise PayPal’ın kurucusu olan Peter Thiel’ın şirketi olan Valar Ventures’ın, BlockFi’da yüzde 19’luk hisseye sahip olduğu ortaya çıkmıştı. Yine dün yaşanan gelişmelerde BlockFi, kendisine ödeme yapması gerkeen FTX borsasını da borcundan ötürü dava etmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl