Kripto bankası Silvergate CEO’sundan FTX ve Alameda açıklaması

Geçtiğimiz hafta BlockFi'da yatırımı olmadığı konusunda bir açıklama yapan kripto bankası Silvergate'de CEO Alan Lane, müşterilere yönelik yazdığı mektupta şirket varlıklarının güvende olduğunu belirtti.

Kripto bankası Silvergate CEO’su Alan Lane, şirket aleyhine açılan toplu dava konusunda müşterilere ve yatırımcılara yönelik bir mektup kaleme aldı. Lane iflas eden FTX ve Alameda şirketleri konusunda gerekli araştırmaların ilk günden itibaren yapıldığını ve Sİlvergate’in varlıklarının tamamen güvende olduğunu belirtti.

Hatırlanacağı üzere Silvergate’e açılan dava, FTX ve Alameda arasındaki müşteri fonlarının geçişleri konusunda Silvergate’in de aracı kurum olarak hareket ettiğiyle alakalıydı.

Müşterilere yönelik mektubunda bilançonun kuvvetli, varlıkların ise güvende olduğunu belirten Lane şu ifadeleri kullandı:

“Silvergate hem FTX hem de Alameda konusunda gerekli olan tüm araştırma ve çalışmaları yapmıştır. Daha önce de belirttiğim gibi herhangi beklenmeyen bir aktivite olduğunda, şirket olarak anında soruşturma başlatıp konuyu detaylıca araştırıyoruz. Yine gerekli olduğunda da bilgileri federal regülasyon kanunları gereğince ilgili kurumlara aktarıyoruz”

CEO ayrıca mektupta Silvergate’in her türlü para aklama regülasyonuna uyduğunu ve tüm risk yönetim çalışmalarını yaptığını da söyledi:

“Müşterilerimiz dolar bakiyelerine istedikleri zaman rahatça erişebiliyorlar ve işlemler kesintisiz olarak devam ediyor. Şirket bilançosu yeterli derecede kuvvetli ve varlıklar da güvenli şekilde yerinde durmaktadır”

Hatırlanacağı üzere şirket geçen hafta da, yine iflas eden kripto firması BlockFi’a bir yatırımı olmadığını, sadece bir miktar mevduatı olduğu bilgisini vermişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl