Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Singapur merkez bankası, yeni para transferi projesinde Blockchain’i kullanacak

Birçok ülkenin merkez bankası mevcut sistemlerinde Blockchain teknolojisinin olası kullanımını tartışıp keşfederken Singapur, bunu daha da ilerleterek çeşitli deneyler yaptı. Ethereum altyapısıyla oluşturuldu Singapur’un merkez bankası Monetary Authority of Singapore tarafından yayınlanan raporda, Blockchain teknolojisini kullanan bir proje geliştirildiği detaylarıyla belirtildi. “Project Ubin” adı verilen projeyle Singapur Doları için dijital bir simge yaratmak amaçlanıyor. Proje, para transferleri için Ethereum Blockchain teknolojisini benimsiyor. Projede, 2017 yılının Mart ayından bu yana ilk etap tamamlandı. Sitem, bankaların dijital para birimlerini nakit olarak değiştirmelerini başarıyla...

Birçok ülkenin merkez bankası mevcut sistemlerinde Blockchain teknolojisinin olası kullanımını tartışıp keşfederken Singapur, bunu daha da ilerleterek çeşitli deneyler yaptı.

Ethereum altyapısıyla oluşturuldu

Singapur’un merkez bankası Monetary Authority of Singapore tarafından yayınlanan raporda, Blockchain teknolojisini kullanan bir proje geliştirildiği detaylarıyla belirtildi. “Project Ubin” adı verilen projeyle Singapur Doları için dijital bir simge yaratmak amaçlanıyor. Proje, para transferleri için Ethereum Blockchain teknolojisini benimsiyor.

Projede, 2017 yılının Mart ayından bu yana ilk etap tamamlandı. Sitem, bankaların dijital para birimlerini nakit olarak değiştirmelerini başarıyla sağladı. Bu da merkez bankasının gelecekte yapmayı hedeflediği bir şeydi.

Singapur merkez bankasının yanı sıra daha önce Blockchain teknolojisi ile çalışmalara başlamış pek çok banka var.

Microsoft ile ortaklık kuran Bank of America ve AEON Bank, Nomura Trust, Banking, Mizuho gibi Japon bankaları bunlardan birkaçı.

Uzmanlar, kripto para birimleri geliştikçe Blockchain teknolojisinin bankacılık ve finans sektörünün dışında farklı sektörler tarafından da kullanılacağını öngörüyorlar. Ancak bankalar ve finans şirketleri kesinlikle ilk dalgada yer alacaklar.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl