Singapur’un en büyüğü DBS Bank, ilk dijital yuan işlemini tamamladı

Geçtiğimiz senelerde attığı kripto ve dijital varlık adımlarıyla adından söz ettiren DBS Bank, kurumsal müşterileri için ilk kez dijital yuan işlemi gerçekleştirdi.

Singapur ve Güney Asya’nın en büyük bankası olarak bilinen ve 14 yıl üst üste dünyanın en güvenli bankası titrini de kazanan DBS Bank, Çin’deki kurumsal müşterilerinin dijital yuan ödemesi alabilmesi için ilk denemesini gerçekleştirdi.

DBS Bank’in Çin kolu, bugün yaptığı açıklamayla işletmeler için dijital yuan ödeme çözümünü resmen açıkladı. Bu yeni hizmet sayesinde Çin’deki DBS Bank müşterileri, dijital yuan olarak ödeme alabilecek ve anında bu parayı bankadaki yuan hesaplarında görebilecekler.

Yapılan açıklamada bu hizmet sayesinde işletmelerin, birçok prosedür ile zaman kaybetmeden CBDC ödemesi alabilecekleri ve ayrıca, internetin sınırlı olduğu bölgelerde de yine bu hizmetten faydalanabilecekleri ifade edildi.

DBS Bank’ın Çin kolu CEO’su Ginger Cheng konuyla ilgili yaptığı açıklamada bankanın Şenzen şehrindeki bir “catering” şirketiyle ilk dijital yuan işlemini gerçekleştirdiği bilgisini de verdi.

Hatırlanacağı üzere DBS, özel müşterilerine kripto para alıp satma hizmeti de sağlıyordu. Banka ayrıca 2022 yılında metaverse projesi olan Sandbox’tan da bir arazi satın aldığını uyurmuştu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl