Bankacılık devi DBS’e kripto para hizmetleri için yeşil ışık

Son dönemdeki dijital varlık ve kripto para atılımlarıyla finansal kurumlara hizmetlerinde büyük ilerleme kaydeden Singapur'un en önemli bankalarından DBS Bank'a, ülkenin mâli regülasyon kurumu olan MAS'tan, kripto hizmetleri sağlama konusunda yeşil ışık yakıldı.

dbs

Singapur’un en büyük bankalarından olan DBS Bank’ın broker’lık kolunun, varlık yöneticilerine ve şirketlere kripto para hizmeti verilmesi konusunda ülkenin finansal regülatöründen “prensipte” onay aldığı belirtildi.

DBS Vickers şirketi yaptığı basın açıklamasıyla, Singapur Para Otoritesi’nin (MAS) ülkedeki Ödeme Hizmetleri Kanunu’na dayanarak kendilerinin bu konuda onay aldığını duyurdu. Singapur’da tüm dijital ödeme hizmeti sağlayıcılarının faaliyet göstermek için lisans almalarını gerektiren ödeme yasası 2019 yılında yürürlüğe girmişti.

MAS’tan alınan onayın, Mayıs ayında menkul kıymet token teklifiyle DDex üzerinde çıkarılan 11.3 milyon dolarlık dijital tahvil ihracından sonra gelmesi de dikkat çekiyor.

Dijital ödeme token hizmetlerine erişim açılıyor

DBS Bank da yaptığı açıklamada lisans resmen çıktığında, DBS Dijital Borsası (DDex) vasıtasıyla varlık yöneticilerine ve şirketlere direkt olarak hizmet verilebileceğini, bu şirket ve kişilerin de dijital ödeme token hizmetlerine buradan erişebileceklerini belirtti. DBS ayrıca ülkede MAS’tan bu konuda onay alan çok az finansal şirketten biri olduğunu da duyurusuna ekledi.

“Kurumsal şirketlerden büyük ilgi vardı”

DBS’in Sermaye Piyasaları Grup Başkanı konumundaki Eng-Kwok Seat Moey, yaptığı açıklamada dijital token ödeme hizmetleri için büyük ilgi gördüklerini söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

“DDex’i açtığımızdan bu yana 6 ayda dijital varlık ekosistemimiz için çok önemli ilerlemeler kaydettik. Varlık yöneticileri ve kurumsal şirketlerden dijital ödeme token hizmetleri için büyük baskı görüyorduk. Bu yüzden aldığımız onay için de çok mutluyuz”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl