Singapur devi DBS: Kripto para talebi gittikçe artıyor

Güney Asya'nın varlık yönetimi açısından en büyük bankası olan DBS Bank'ın, özel müşteriler için açtığı dijital borsanın her geçen gün daha fazla talep aldığı belirtildi. DBS Group yöneticileri, bu sene sonunda müşteri sayılarının 1000'e ulaşmasını ve rakamın her sene %20 ilâ 30 arasında büyümesini beklediklerini söylediler.

Singapur’un en büyük finansal kurumlarından biri olan DBS’in 2020’nin Aralık ayında kurumsal yatırımcılar için açtığı kripto para borsası müşterilerinin sayısının Aralık ayı sonu itibaryile iki katına çıkmasını bekliyor. DBS Group ayrıca müşteri sayısının da önümüzdeki 3 yıl boyunca her sene yüzde 20 ilâ 30 arasında da artmasını öngörüyor.

DBS Dijital Borası’nın şu anda 400 kadar müşterisi bulunuyor ve rakamın sene sonu bine ulaşması bekleniyor.

Grup yöneticileriyle yapılan bir röportajda, 2020’nin Aralık ayında özel müşteriler için kurulan DBS Digital Exchange’in kurumsal şirketlerden, akredite yatırımcılardan ve yatırım şirketlerinden daha fazla talep almaya başladığı belirtildi.

“Kurumsal firmalar kripto ve dijitali keşfediyor”

Grubun sermaye piyasaları departman başkanı olmasının yanında borsanın da yönetim kurulu başkanı olan Eng-Kwok Seat Moey, şu ifadeleri kullandı:

“Çok hızlı bir büyüme kaydediyoruz. Yatırımcılar kripto paralar ve dijital varlıkları kademeli olarak keşfetmeye başladı.”

Teknolojiye milyarlarca dolar yatırım yaptılar

Güney Asya Bölgesi’nin en büyük bankalarından birine sahip olan DBS Group son 8 yılda, CEO Piyush Gupta’nın bulut bilişim ve dijitalleştirilmiş hizmetlere yönelmesiyle teknoloji altyapısına milyarlarca dolar yatırım yaptı. DBS Digital Exchange de kendisini, dünyanın tamamen bir banka tarafından desteklenen ilk dijital borsası olarak lanse ediyor. Borsa; kripto para ticareti, varlık token’laştırılması ve dijital saklama gibi hizmetler sunuyor.

Borsadaki kripto para hacmi bu yılın ikinci çeyreğinde 133 milyon dolar olarak açıklanmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl