Singapur devlet kurumu, Binance.com’u regüle olmamış şirketlere ekledi

Binance'in resmi internet sitesi Binance.com, Singapur tarafından regüle edilmemiş kurumlar listesine eklendi. Borsanın sözcüsü ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Binance.com ile Binance Singapur ayrı şirketler" dedi.

Singapur Para Otoritesi (MAS), işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olarak görülen Binance’i, regüle edilmemiş şirketlerden saydı. MAS’ın “yatırımcı uyarı listesi”ne göre Binance, yatırımcılar tarafından, regüle edilmiş gibi gözüken ancak kendileri tarafından onay almamış kurumlardan biri…

“Binance.com ve Binance Singapur ayrı şirketler…”

Binance yetkililerinden yapılan açıklamada ise “Binance.com, MAS’ın bu uyarısından haberdar olduğu gibi onlarla görüşmelere de devam etmektedir. Aktif şekilde çalışmalar sürdürülmektedir. MAS’ın endişelerinin giderilmesi için her türlü çalışmayı yapıyoruz. Binance.com ve Binance Singapur’un ayrı şirketler olduklarını da belirtmemiz gerek. Binance Singapur, ülkede kendi yerel yöneticileri ve ekibiyle çalışmaktadır. Vertex Venture Holdings tarafından desteklenmekte ve sadece Singapur kripto para ekosisteminin gelişmesine odaklanmıştır. Ayrıca sadece Singapur vatandaşlarına hizmet vermektedir. MAS’ın bu uyarısının Binance Singapur üzerinde direkt hiçbir etkisi yoktur. Singapur şirketimiz, Binance Asya Hizmetleri altında, bir lisans bulundurma durumunda muaf şekilde çalışmaktadır.” denildi.

Çok önemli atamayı açıklamışlardı

Hatırlanacağı üzere Binance Singapur, geçtiğimiz hafta Singapur Borsası eski regülasyon yöneticisi olan Richard Teng’i başa getirmişti. Bilindiği üzere Binance, şu anda tüm dünyada kendilerine yönelik regülasyon baskılarının arttığı bir dönemde her ülkede bu konuyla ilgili güçlü bir simayı başa getirmek için çalışmalar yapıyor. Hatta şirket CEO’su Changpeng Zhao da kendisinin yerine regülasyon konularında tecrübeli bir ismi başa getirmek ve bu görevden çekilmek istediğini söylemişti.

Zhao, “Günümün %80’i regülasyonları düşünmekle geçiyor” demişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl