MAS, kripto kaçaklarını iş yapmaktan men etti

Singapur Para Otoritesi, nerede oldukları hala bilinmeyen Three Arrows Capital (3AC) kurucuları Zhu Su ve Kyle Davies'i ülkede iş yapmaktan men etti. Şirket geçen sene Terra LUNA çöküşünden sonra iflas etmiş ve birçok firma ile bireysel yatırımcıyı mağdur etmişti.

Dünyanın en sert finans regülasyonlarının olduğu ülkelerden Singapur’da Para Otoritesi (MAS), 3AC kurucularını Singapur’da iş yapmaktan bu sabah itibarıyla men etti. Regülatör, ikilinin menkul kıymet ve vadeli işlemler yasalarını ihlal etmelerinden ötürü Su ve Davies’e 9 yıl iş yapmama cezası verdi.

Bilindiği üzere ikili son olarak, borçların trade edilebildiği Open Exchange adında bir borsa başlatmışlardı. Sosyal medyayı da kullanan ve ceza hakkında açıklama yapmayan ikilinin hala nerede oldukları bilinmiyor.

MAS geçen sene haziran ayında Three Arros Capital şirketine sert bir uyarı ve kınama yazısı geçmişti.

Hatırlanacağı üzere bir dönemin en büyük kripto fonlarını işleten 3AC şirketi, Terra LUNA çöküşünden sonra zor duruma girmişti. Birçok kripto kredi şirketinden borç aldığı ve içinde meme coin’lerin de olduğu token’lara uzun pozisyonlar açtığı ortaya çıkan fon daha sonra batmıştı.

Su Zhu ile Kyle Davies ise can güvenliklerini sebep göstererek, Singapur’dan ayrıldıktan sonra nerede olduklarını açıklamamışlardı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl