Singapur Para Otoritesi’nden FTX tepkilerine Binance savunması!

Dünyanın en zor kripto para faaliyet lisansı veren ülkesi olarak kabul edilen Singapur'da regülasyon kurumu MAS, FTX'te para kaybeden vatandaşlar için bir açıklama yaptı.

Singapur Para otoritesi (MAS), FTX borsasının iflası sebebiyle ülkede para kaybeden ve mağdur duruma düşen vatandaşlarına yönelik bir açıklama yayımladı.

Açıklamada kullanıcı korunmasının sağlanamama sebebi olarak FTX’in Singapur’da lisansının bulunmaması gösterildi. Kurum ayrıca uzun zamandır kripto paraların teşkil ettiği riskler konusunda uyarılarda bulunduğunu da belirtti.

“Binance Singapur’a yönelik çok fazla adım attı”

MAS ayrıca Binance’in Yatırımcı Alarm Listesi’nde olup FTX’in olmaması konusuna da değindi ve Binance’in Singapur’daki yatırımcıları kazanmak için birçok adım attığını ancak FTX’in ise bu konuda sessiz kaldığını belirtti:

“Hem Binance hem de FTX’in Singapur’da lisansı bulunmamaktadır. Ancak iki şirket arasında da çok net bir fark vardır. Binance Singapurlu yatırımcıları kendine çekmek için birçok adım atarken FTX bunu yapmadı. Binance Singapur doları ile kripto para listeleme ve PayNow ve PayLah gibi Singapur’a özgü ödeme yöntemlerini kendi sistemine bağlayacak kadar ileri gitti ancak FTX’ten bu adımları görmedik”

MAS bunlara ek olarak Binance konusunda diğer yargı bölgelerinin regülasyon kurumlarından da 2021 yılının Ocak ve Ağustos aylarında çok ciddi şikayetler aldıklarını ve lisans olmamasına rağmen Binance’in aktif şekilde kullanıcılara yönelik kampanyalar yaptığını gördüklerini belirtti. Kurum bu şikayetlerin ve bulguların hiçbirisinin FTX’te olmadığını aktardı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl