Singapur’dan 3AC’ye yanlış bilgi sebebiyle kınama

Kripto paralar konusunda sert regülasyonlar uygulamasıyla bilinen Singapur'un Para Otoritesi (MAS), zor zamanlar geçiren kripto fon şirketi Three Arrows Capital'a bir kınama geçti. Kurum ayrıca, 3AC'nin yönetimi altında olması gereken varlık seviyesini de aştığını belirtti.

su-zhu

Dünyanın en zorlu kripto para regülasyonlarını uygulayan ülkelerden biri olan Singapur Para Otoritesi (MAS), dün İngiliz Virjin Adaları’nda bir mahkemenin iflas talebinde bulunduğu Three Arrows Capital (3AC) şirketine bir resmi kınama geçti.

“Varlık yönetim seviyesi aşıldı”

Kınamanın, yönetim kurulu ve hissedarlarla ilgili değişimler ile ana hissedar Su Zhu hakkında yapılan “yanlış bilgilendirmeler” için verildiği belirtilirken, ek olarak 3AC’nin varlığı altında yönetmesi gereken seviyenin de üzerine çıktığı aktarıldı.

3AC, Singapur’dan 2013 yılında resmi onay almış ancak burada 250 milyon dolarlık varlık değerinin aşılmaması şartı koşulmuştu. Ancak kurumdan yapılan açıklamada, 3AC’nin Temmzu 2020-Eylül 2020 ile Kasım 2020-Ağustos 2020 zaman dilimleri arasında, yönetilen varlık seviyesinin üzerine çıktığı belirtildi.

Başka ihlaller olup olmadığı da kontrol edilecek

MAS ayrıca, kripto yatırım fonunun, yaşadığı finansal sorunlar nedeniyle artık ödeme gücü kalmamış olabileceğini ve bu konudaki spekülasyonlardan ötürü de, başka ihlaller olup olmadığının kontrol edileceğinin de bilgisini verdi.

 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl