Singapur’un en büyüğü DBS kripto hizmetlerine 300 bin müşteri ekleyecek

Son 2 yılda kripto para ve dijital hizmetlerde büyük atılım yapan Singapur'un en büyük bankası DBS, yaşanan düşüşlere rağmen kripto ve dijital hizmetlerde 300 bin varlıklı müşteriyi daha bünyesine katmayı hedefliyor. Açıklama bankanın CEO'su Piyush Gupta'tan geldi.

Güney Asya’nın varlık yönetimi açısından en büyük bankası olan DBS Bank’ın geçen yıl açtığı dijital borsaya her geçen gün talebin arttığı belirtilirken, banka da bu ilgiye kayıtsız kalmadı. DBS CEO’su Piyush Gupta, verdiği bir röportajda hem son düşüşleri yorumladı hem de kendi müşteri ölçeklerini ciddi şekilde genişleteceklerinin altının çizdi.

Bilindiği üzere DBS’in boreker’lık kolu geçtiğimiz sene Singapur Para otoritesi’nden lisans almış ve toplamda bin kurumsal ve varlıklı müşterisine dijital borsasının kapılarını açmıştı. Borsaya müşteriler sadece davetiye ile kabul ediliyor. Dolayısıyla şirket müşteri seçiminde ince eleyip sık dokuyor.

“Asya’daki özel müşterilere açılacak”

CEO Piyush Gupta Financial Times’a verdiği röportajda bankanın kripto para hizmetlerinin DBS’in Asya’daki 300 bin müşterisine de ulaştırılacağını belirtti. Bu müşteriler arasında yine varlıklı kişiler, özel bankalar, akredite yatırımcılar ve diğer fonlar ile borsalar bulunuyor:

“İnsanlar ve kurumlar bize bu alanda sınırları aşan bir öncü gözüyle bakıyorlar. DBS olarak bu konuda yatırımcı korunmasını net şekilde sağlayabilecek bir konumdayız. Son piyasa düşüşleri bize yatırımcı korunmasının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi. Yakında DBS’in kripto ve dijital hizmetleri Asya’daki 300 bin müşterimize de açılacak”

Güney Asya bölgesinin varlık yönetimi açısından en büyüğü olarak görülen DBS’in yüzde 30’luk hissesine, yine Singapur devletine ait olan ve yönetimi altında 300 milyar dolarlık varlık bulunan Temasek şirketi sahip…

“Singapur kripto merkezi olmak istiyor ama…”

Singapur’un kripto paralar konusundaki gelişimini de değerlendiren Gupta, perakende yatırımcının kayıplarına da değindi:

“Bir yandan dünyanın kripto merkezi olmak istiyoruz ama bir yandan da yerel perakende yatırımcının ciddi kayıplarını gördük. Bu konuda endişeliyiz”

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl