Sirin Labs’ın CEO’sundan tepki çeken Filistin tweet’leri

Blockchain tabanlı bir telefon geliştirmek için Aralık ayında gerçekleştirdiği ICO'sunda 157 milyon dolar toplayan Sirin Labs'ın CEO'su Moshe Hogeg, Filistin'le ilgili tweet'leri nedeniyle tepki çekti.

Blockchain tabanlı bir telefon geliştirmek için Aralık ayında gerçekleştirdiği ICO’sunda 157 milyon dolar toplayan Sirin Labs’ın CEO’su Moshe Hogeg, Filistin’le ilgili tweet’leri nedeniyle tepki çekti.

Dün aslen Filistinli olan dünyaca ünlü model Gigi Hadid, sosyal medya hesaplarından İsrail’in saldırılarını kınayan ve barış çağrısı yapan tweet’ler paylaşmıştı.

Bugün kişisel Twitter hesabından Hadid’in Filistin’le ilgili bir tweet’ini alıntılayan Sirin Labs İsrailli CEO’su, “Güzel bir yüzü var, bu yüzden bir düşünce lideri. Aptallığın sınırı yok. Ölmek istemiyor musun? Öldürmeye çalışma. Kolay.” ifadelerini kullandı.

Bunun üzerine ikinci bir tweet atan CEO, bu defa sahte olduğu ispatlanmış bir fotoğrafı kullanıp Gigi Hadid’in de kullanıcı adını ekleyerek “Bu komşularımız genel olarak iyi insanlar” yazdı.

Hogeg’in Filistin karşıtı dezenformasyon dolu bu ifadeleri, kripto para kullanıcılarının tepkisini çekti. Bazıları, Sirin Labs’ı boykota çağırdı.

CEO’sunun bu paylaşımları sonrası, boykot çağrıları kısmen etkili olmuş olacak ki Sirin Labs’ın token’ı SRN, yüzde 10’a yakın değer kaybetti. Şu sıralarda 1 SRN 38 cent’ten işlem görüyor.

→ BITCOIN’İN YENİDEN 20 BİN DOLAR OLMASI İÇİN NE GEREKİYOR?

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl