SkyBridge CEO’su Scaramucci: Bitcoin şu anda 40 bin dolar olmalıydı

SkyBridge Capital'ın CEO'su ünlü fon yöneticisi Anthony Scaramucci, şu anda Bitcoin'in olması gerekenin fazlaca altında fiyatlandığını söyledi. Scaramucci ayrıca FTX'in eski CEO'su SBF için de, "John Meriwether ve Bernie Madoff'un bebekleri olmuş ve bu kişi de SBF olarak hayatımıza girmiş" yorumunu yaptı.

2005 yılında kurduğu SkyBridge Capital’ın CEO’su olan Anthony Scaramucci, ABD medyasından Bloomberg’e verdiği röportajda kripto para piyasalarındaki düşüşün hala FTX iflasının etkileriyle yaşandığını söyledi.

“Bitcoin şu anda olması gerkeendne düşük…”

New York’ta katıldığı bir konferansta ABD’li medya devinin sorularını yanıtlayan Scaramucci, en büyük kripto paranın şu anki fiyatının çok daha yüksekte olması gerektiğini belirtti ve şunları söyledi:

“Açıkçası ben Bitcoin’e güveniyorum. Portföyümü uzun süredir değiştirmedim. Bunun ödüllerini de toplamaya başladık. Geçen seneki FTX krizi, içinde her hikayeyi barındırıyordu. Adeta Bernie Madoff ve John Meriwether’ın çocukları olmuş da bu kişi Sam Bankman-Fried olarak karşımıza çıkmış gibi… Dolandırıcılık, yüksek kaldıraç, kendine fazla güven… Hikayede her şey var. Ama bu yaşananlar fiyatların çok fazla düşmesine neden oldu. Şu anda Bitcoin’in 46 bin dolar civarında olması gerekirdi diye düşünüyorum. Peki biz ne görüyoruz? Madencilerin aktiviteleri artıyor. Cüzdan sayısı fazlalaşıyor. İnsanlardan sabırlı olmalarını istiyorum. Fiyatlar çıktığında beni umarım yeniden davet edersiniz. Haklı çıktığımda da konuşmak isterim. Genelde haksız çıkanları çağırıyorsunuz”

“3. çeyrekten itibaren faiz indirimleri bekliyorum”

ABD’de son dönemde enflasyonun düşüş eğilimde olduğunu belirten ünlü hedge fon yöneticisi Fed’in 3. çeyrekten itibaren faiz indirimlerine geçebileceğini belirtti:

“Şu anda herkeste pozitif bir bakış açısı var. Burada birçok yatırımcı ve iş adamıyla konuştum. Hepsi ileriye dönük olumlu yorumlar yaptılar. Enflasyon rakamlarının da artık düşüş yönlü ilerlediğini görüyoruz. Ekonomi ve iş piyasası güçlü kalmaya devam ediyor ama enflasyon da düşüyor. Ben Fed’den üçüncü çeyrek itibarıyla faiz indirimleri bekliyorum”

Scaramucci ayrıca şirketinin, FTX’in aldığı hisseleri geri alabileceğini ancak bunun için iflas mahkemesi kararını beklediklerini dile getirdi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl