Smooth Love Potion (SLP) coin nedir? Smooth Love Potion (SLP) hakkında bilmeniz gerekenler

Axie Infinity’nin oyun içinde kullanılan ürünü Smooth Love Potion (SLP) coin, kripto para piyasasında büyük ilgi görüyor. Özellikle blok zinciri oyunlarını oynayan kripto para severler tarafından daha fazla konuşuluyor ve alınıp satılıyor. Smooth Love Potion (SLP) coin’e dair bütün bilgiler rehberimizde yer alıyor.

Kurucusu ve kuruluş yılı: Trung Nguyen  / 2020
Blok zinciri: Ethereum
Toplam arzı: Bilinmiyor
Dolaşımdaki arzı: 3.20 milyar
Piyasa değeri: 120 milyon dolar (11 Aralık 2021)
En düşük fiyat: 0.009543 dolar
En yüksek fiyat: 0.4191 dolar
Projenin amacı: Dünyanın en fazla oynanan blok zinciri tabanlı oyunlarından Axie Infinity’de karakterlerin gelişimi için yaratıldı.
Kullanım alanları: Oyun sektörü, Metaverse, NFT’ler

Smooth Love Potion (SLP) coin nedir?

Kurucusu ve CEO’su Trung Nguyen olan Axie Infinity, SLP gücünü artırmaya yardımcı olan blok zinciri tabanlı bir oyundur. Axie’s ise, bu görünür dünyada toplanabilen, beslenebilen, eğitilebilen ve nihayetinde savaşta kullanılabilen dijital bir hayvandır. Smooth Love Potion (SLP) da, Ethereum blok zincirinde var olan, Axie Infinity adlı Metaverse oyununda bulunan bir tür kripto paradır. Kullanıcıların oyundaki tahsil edilebilir dijital yaratıklar olan Axies’i üretmelerini sağlar.

Smooth Love Potion (SLP) projesi nedir?

Ethereum blok zincirinde olan Axie Infinity projesi, oyuncuların deyimiyle kullanıcılara bir “rüya oyunu” yaratmayı sağlıyor. Axie Infinity, 2021 yılına damga vuran projelerden biri oldu. ERC-20 tabanlı bir token olan Smooth Love Potion, Axie Infinity oyunundaki talebi karşılamak için yaratıldı.

Axie Edge, Smooth Love Potion (SLP) oyun token’ını yarattı. SLP, Ethereum ağı üzerine kuruludur ve ve bu ağ üzerinde olmasıyla birlikte Uniswap likidite havuzundaki varlığı, hem oyun hem de DeFi alanlarına girmesine izin verdi.

SLP Coin’in oyundaki avantajları ise şunlardır…

  • 7 kata kadar Axie’s karakterlerini üretme yeteneği sağlaması,
  • Belirli seviyelere ulaşan kullanıcılar teşvik almaya hak kazanır,
  • Uniswap gibi DeFi borsalarında token’ların alıp satmanıza olanak tanır.

SLP Coin, Axie Infinity’de Axie’s adı verilen karakterlerin sürdürülebiliriği için kilit bir rol oynar. Oyunda her bir Axie’yi düzgün bir şekilde yetiştirmek için belirli miktarda iksir gerekir. Her iki ebeveynin cins sayıları, her bir üremenin maliyetini etkiler. Aritmetik olarak bir ebeveynin tür sayısı yüksekse, onları yetiştirmek için daha fazla iksir gerekir. Bunun için de doğal olarak oyunun token’ı SLP bulundurulması sağlanıyor. Axies en fazla yedi kez yetiştirilebilir ve yedinci cins 2.100 SLP’ye mal olur. Bu sınır, piyasada hiperenflasyonu önlemek için vardır.

  • İlk seviye yaklaşık 100 SLP,
  • İkinci seviye 200 SLP,
  • Üçüncü seviye 300 SLP,
  • Dördüncü seviye 500 SLP,
  • Beşinci seviye 800 SLP,
  • Altıncı seviye 1.300 SLP,
  • Yedinci seviye 2.100 SLP kullanabilir.

SLP coin geleceği

SLP coin’in geleceği Axie Infinity’nin sürekliliğine bağlıdır çünkü SLP, oyunun yönetişim token’I değil, tamamen oyun içinde kullanılan bir token’dır. SLP token’ının genel değerinin sınırı yoktur ve rotasyonel arz sürekli değişmektedir. Bunun nedeni, SLP token’larının her zaman oyun içi eylemlerle oluşturulması ve daha sonra üreme süreci boyunca yeni eksenler oluşturulduğunda yakılmasıdır. Sonuç olarak, SLP kriptosu almak, Axie Infinity oyununu oynamak şartına bağlıdır.

SLP tokeni, Play To Earn ekonomisi yoluyla Axie Infinity, Metaverse’de ve daha geniş kripto pazarında önemli bir değere sahiptir. SLP’nin merkezi olmayan borsalarda da alınıp satılması, onu diğer oyun içi para birimlerinin çoğundan ayırır. Bu, yalnızca Axie Infinity ve Axie pazarı için değil, aynı zamanda bir bütün olarak meta veri kaynakları ve NFT pazarları için de bir dönüm noktasıdır.

SLP coin nereden ve nasıl alınır?

Kripto para piyasasında büyük ilgi duyulan SLP coin fiyatı, 1 Mayıs 2021’de 0.4191 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselirken, Temmuz 2020’de de 0.009543 dolar ile de tüm zamanların en düşük seviyesine geriledi. Maksimum arzı bilinmeyen SLP coin’in dolaşımdaki arzı da oldukça yüksek. 3.20 milyar token’ın dolaşımda olduğu düşünülen SLP Coin’in tek dezavantajının bu olduğu düşünülüyor.

SLP Coin, Binance, KuCoin, Gate.io, Crypto.com, FTX, ByBit, OKEx, Bitstamp gibi dev kripto para borsalarında işlem görürken Sushiswap, Uniswap gibi merkeziyetsiz borsalardan da alınıp satılabiliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl