Kripto uzmanlar, nüfuzlarını genişletiyor

SocialMedia.Market'in CEO'su ve kurucusu Dmitry Shyshov, kendi influencer'larından oluşan sağlam bir grup topladı.

Dmitry Shyshov, ekibiyle gurur duyuyor: Reklamverenler ile influencer’ları bir araya getirmek, organik reklamcılık ve hatırlı pazarlamayı kolaylaştırmak için blok zinciri teknolojisini kullanan merkezi bir platform olan SocialMedia.Market’in CEO’su, kendi influencer’larından oluşan sağlam bir grup topladı. Danışma kurulunda EasyNet ve RealNames gibi baş döndürücü şirketlerin kurucusu Keith Teare, yatırımcı ve kripto para uzmanı Tatsunari Ono, kripto para uzmanı ve ICOBox’ın PR ve İş Analitiği Müdürü Dr. Dima Zaitsev yer alıyor.

Yıldızlarla dolu listede Andrew Playford, Gabriel Zanko, Daria Generalova, Chafik Abdellaoui, Peter Zhalov, Alex Yastremski ve Slavik Nenaydokh gibi sektörün ağır topları da bulunuyor.

SocialMedia.Market’in CEO’su Shyshov, “Danışma kurulumuz yaratmayı hedeflediğimiz ürünün bir yanının iyi bir temsilidir. Platformumuz, reklamverenlere ve pazarlamacılara hatırlı pazarlama için doğru kişileri bulmalarını sağlamayı amaçlar ve yönetim kurulu yalnızca bu tür insanların küresel bir all-star ekibidir.” dedi.

Shyshov’un daha önceki referansları arasında en büyük özel oyun satıcılarından biri olan R. Games, ve sanal eşyalar için CSGO.CASH pazaryerinin arkasında şirket olan Nontita’nın kuruluşu yer alıyor. Hatırlı pazarlama stratejisini erkenden benimseyen Shyshov, geniş bir tecrübe ile piyasanın iç işleyişine derinlemesine hakim.

SocialMedia.Market fikri, reklam engelleyicilerin yaygınlaşması ve hatırlı pazarlama sektöründeki patlama nedeniyle 2016 yılının sonlarında doğdu. Hatırlı pazarlama, influencer’lar aracılığıyla -sosyal ağlarda, bloglarda ve diğer internet mecralarında geniş bir takipçi kitlesi olan kişiler- ürün ve hizmet önerilerini sağlıklı bir kitleye doğrudan iletişim kurarak tanıtmanın bir yolu. Bununla birlikte, pazarlamacılar ve reklamverenler, ürün ve hizmetleri için doğru influencer’ı bulma konusunda zorluklarla karşılaşıyor.


Tatsunari Ono

Projenin danışmanı Tatsunari Ono, “Hatırlı pazarlama sektörünün üssel büyümesine karşın fiyatlama ve karmaşık iletişimdeki verimsizlik gibi kendine özgü zorlukları var; ajans ücretleri ve dolandırıcılık, bütçenin büyük bir bölümünü tüketebiliyor. SocialMedia.Market, bu sorunları Blockchain teknolojisini kullanarak çözmeye odaklandı. SocialMedia.Market, hatırlı pazarlama planlarını genişletmeye ve topluluğu büyütmeye yardımcı olacak. Projeyi desteklememin nedeni bu.” diyor.

Keith Teare

Veteran girişimci Teare, SocialMedia.Market’in umut verici bir çözümü olduğunu söyledi ve “SMM’yi hatırlı pazarlama sektörü için bir oyun değiştirici olarak görüyorum. Güçlü ve profesyonel bir ekibe sahipler. Platformları, spesifik reklam kampanyaları için hatırlı pazarlamanın analizi, uygulanması ve oluşturulmasına odaklı hepsi bir arada bir çözüm sunuyor.

SMM’nin bir diğer danışmanı olan hukuk müşaviri, Blockchain düzenleme ve uygunluk uzmanı Alex Yastremski ise “Hatırlı pazarlama, markalar ve pazarlamacılar arasında popüler reklam araçlarından biri olarak hızla yükseliyor. SocialMedia.Market, hatırlı pazarlamayla ilgili sorunları çözüp dijital reklamcılık sektörünü tamamen değiştirme potansiyeline sahip.” ifadelerini kullandı.

Oyun ve esporlar, pazarlamacılar için ağırlıklı olarak vlogger’lar ve streamer’lar gibi influencer’lara dayanan bir alan.

Girişimci ve SMM danışmanı Chafik Abdellaoui burada büyük potansiyel görüyor:

“Organize bir hatırlı pazarlama ekosisteminin espor sektörü için bir dönüm noktası olacğaına inanıyorum. SocialMedia.Market, göz ardı edilemeyecek bir fırsat yaratıyor.”

Andrew Playford

Danışman Andrew Playford, projenin başarısının kurucuları ile başladığına inanıyor:

“Ben kişisel olarak kurucu ekibe çok fazla para yatırdım. Dmitry ve Alexandra, bu projeyle zaten birkaç yılını geçirdiler. Her iki isim de sert rekabetin olduğu sektörler olan espor ve oyun sektörlerinde büyük markalarla işbirliği içinde oldukları kapsamlı bir tecrübeye sahipler. Şahsen ekibe çok güveniyorum ve bu nedenle projeye dahil oldum.”

SocialMedia.Market, şu anda ICO’nun ikinci aşamasında. Projenin token’i olan SMT, hatırlı pazarlama ekosisteminin temelini oluşturacak. Daha fazla bilgi için socialmedia.market adresine gidin.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl