Fransız devi Societe Generale’in alt şirketi kripto lisansı aldı

60'tan fazla ülkede şubesi bulunan ve Avrupa'nın en büyük bankalarından biri olan Fransız Societe Generale'in kripto paralar konusunda hizmet veren alt şirketi FORGE, ülkede kripto paraların alınıp satılmasına izin veren lisansı almayı başardı. Şirket bu anlamda Fransa'da bir ilk oldu.

Fransa ve Avrupa’nın en büyük bankalarından olan ve 1864 yılında kurulan Societe Generale’in alt şirketi olan SG FORGE, ülkede Finans Piyasaları Otoritesi’nden (AMF) lisans alan ilk şirket oldu. Lisans ile birlikte firma, kripto paraların alınıp satılması ve saklanması gibi hizmetleri sunabilecek.

İçinde Binance’in de olduğu birçok kripto para borsası, AMF ile daha önce birçok konuda iletişime geçmiş hatta kayıt yaptırmıştı ancak FORGE şirketi bu lisansa sahip olan ilk firma olma hakkını elde etti. AMF’nin sitesindeki bilgilere göre lisans için onay dün çıktı.

Societe Generale’in alt şirketi konumundaki FORGE 2019 yılında kuruldu. Dijital tahvil ihracından piyasa yapıcılığı ve likidite sağlamaya kadar dijital varlık alanında birçok hizmet veren FORGE, müşterilerine kripto para regülasyonlarıyla ilgili danışmanlık da veriyor.

2021 yılının kasım ayında Societe Generale, Avrupa’nın ilk dijital tahvilini çıkarmıştı. İşte bu tahvili banka adına çıkaran şirket FORGE’du. Uzmanlar büyük ilgi gören bu dijital tahvilin finans dünyası için çok önemli bir kilometretaşı olduğunu belirtmişlerdi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl