Socios.com, UEFA kulüp müsabakalarının resmi fan token ortağı oldu

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA), Socios.com ile Küresel Lisanslama ve Bölgesel Sponsorluk anlaşması imzalandığını açıkladı. Böylece Socios.com, UEFA’nın Küresel Lisans Ortağı olarak UEFA Şampiyonalar Ligi, UEFA Avrupa Ligi, UEFA Avrupa Konferans Ligi ve UEFA Süper Kupası’nın Resmi Lisanslı Ürün ve Resmi Fan Token Ortağı haline geldi.

Ayrıca Socios.com, ABD’de 2021-2024 dönemi için UEFA Şampiyonalar Ligi ve UEFA Süper Kupası bölgesel sponsoru oldu.

Blockchain temelli ürünlere özel kamuya açık teklif toplama usulü ile gerçekleştirilen bu anlaşma Socios.com’u, Avrupa futbolunun yönetici kurumu ile Blockchain alanında iş birliği gerçekleştiren ilk şirketlerden biri yapıyor. Öte yandan UEFA, Socios.com hepsi bir arada taraftar etkileşim ödüllendirme uygulamasında yer alacak taraftarlara özel UEFA erkekler kulüp müsabakaları avantajlarıyla mevcut kulüp fan token’larını geliştirmek için Socios.com ile birlikte çalışacak.

Socios, ABD’de marka görünürlüğünü artıracak

Bunlar yanı sıra Socios.com, sanal saha kenarı panoları, yayın sponsor panoları, dijital sponsorluk hakları üzerinden ABD’de marka görünürlüğünü artırma fırsatından yararlanacak.

UEFA Pazarlama Direktörü Guy-Laurent Epstein, konu hakkındaki açıklamasında, “İçlerinde büyüyen kripto varlık ve Blockchain temelli taraftar etkileşimi pazarı da olmak üzere, her zaman inovatif iş birlikleri için çalışıyoruz. Dünyanın her yerinden en üst düzey spor organizasyonlarıyla birlikte çalışmaya dair zengin tecrübesini göz önünde bulundurarak, Socios.com’un iş birliği gerçekleştirmek için ideal partner olduğu çok açık. Önümüzdeki 3 yıl devam edecek, verimli bir iş birliğini heyecanla bekliyoruz.” dedi.

UEFA, fan token sahiplerini ödüllendirecek

UEFA, Fan Token sahiplerini Socios.com’da çeşitli şekillerde ödüllendirecek. Ödüllerin içerisinde, UEFA Sezon Açılış Etkinlikleri’ne VIP seyahatler, UEFA Genel Merkezi’ni ziyaret, UEFA efsaneleriyle sanal tanışma deneyimleri, maç biletleri, lisanslı ürünler ve hediyelik eşyalar da bulunacak.

Socios.com CEO’su Alexandre Dreyfus ise şöyle konuştu:

“Bu yeni birliktelik sayesinde, dünyanın her yerinden yüz milyonlarca taraftar, yalnızca bir izleyiciden fazlası olma ve fan token’lar aracılığıyla gezegenin en büyük kulüp futbolu turnuvalarında aktif bir rol üstlenme fırsatına erişecek.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl