Solana kurucusundan ayı piyasası için 12-18 aylık tahmin

Solana’nın kurucu ortağı Anatoly Yakovenko, podcast yayını gm podcast‘e konuk oldu. Yakovenko kripto kış havasının ne kadar süreceğiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Kripto paralarda Terra’nın çöküşünün etkileri halen sürerken enflasyonun yükselmesiyle birlikte bu yıl tüm finans piyasaları da sert bir darbe aldı. Bugün açıklanan ABD tarım dışı istihdam verilerinin beklentilerin üzerinde gelmesiyle Bitcoin 20 bin dolar bandından hızlıca düşüş gösterdi.

Ayı piyasası daha ne kadar sürecek?

Birçok analistin tahminleri değişiyor ancak kripto para alanında yakın zamanda bir boğa koşusunun geleceğine inanmayanlar arasında Solana’nın kurucu ortağı Anatoly Yakovenko da yer alıyor.

Yakovenko, gm podcast’in son bölümünde, ABD Merkez Bankası Fed’in devam eden faiz artışlarının etkisini gerekçe göstererek piyasalarda bir süre daha sancının süreceğine işaret etti. Yakovenko, kripto para piyasasında terse dönüş konusunda iyimserliğini de ifade etti.

Solana kurucu ortağı, büyük resme baktığında sancılı Fed faiz artışlarının muhtemelen 12 ila 18 ay daha devam edeceğini öngörüyor. “Ama bunun bir sonucu var” diyen Yakovenko, “Bir önceki ayı piyasasına benzer şekilde, ürün-pazar uyumuna odaklanan ve harika ürünler üretmeye çalışan birçok ekibin gerçekten dramatik bir şekilde başarılı olduğuna inanıyorum” şeklinde konuştu.

“Breakpoint piyasadaki iyi kötü her şeyi gösterecek”

CoinGecko’nun verilerine göre, Solana’nın fiyatı 2022’nin başından bu yana yüzde 81 düşerek kripto para piyasasındaki genel düşüşle paralel hareket etti. Yakovenko, kripto kışına rağmen ‘oldukça yüksek değerlemelerle’ fon toplamaya devam eden Solana girişimlerine de işaret etti. Solana’nın NFT pazarı, SOL’un düşük fiyatına ve bazı koleksiyonların değerinin düşmesine rağmen büyümeye devam ediyor, ayrıca ağ üzerinde sürekli olarak yeni projeler inşa ediliyor.

Solana kurucu ortağının bu yorumları kasım ayı başında Portekiz’in Lizbon kentinde düzenlenecek olan yıllık Breakpoint konferansı öncesinde geldi. Geçen yıl ilk kez düzenlenen Breakpoint, şimdiden Web3 konferanslarının demirbaşlarından biri olarak görülüyor. Yakovenko bu etkinliği Solana ekosisteminde yıl içinde yaşanan iyi, kötü her şeyi değerlendirmek için bir fırsat olarak görüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl