Solana, DeFi’da rekor kaydetti, SOL zirveye dokundu

Solana, geçtiğimiz ay yaşadığı kesintiyle konuşulmuş ve ağ üzerinde neredeyse bir gün boyunca hiçbir işlem yapılamamıştı. Solana’da yaşanan bu aksaklığın yaraları sarılmış görünüyor. Solana blok zinciri üzerinde çalışan DeFi platformlarındaki kilitli değer, rekor seviyelere ulaşırken SOL fiyatı da zirvesine dokundu.

Defi Llama verilerine göre, Solana’daki DeFi platformlarında kilitlenen miktar, 12.7 milyar doları gördü. Bu, Solana için yeni bir rekordu. Daha önceki en yüksek seviye, 12 Eylül’de 12.2 milyar dolar ile kaydedilmişti. Veriler, Haziran ayında bu rakamın 500 milyon dolar, Ağustos’ta ise 1.2 milyar dolar olduğunu ortaya koyuyor.

12.7 milyar dolarlık toplam kilitli değerin 1.9 milyar dolarını Raydium, 1.85 milyar dolarını Saber ve 1.65 milyar dolarını ise Sunny oluşturuyor. Onları Marinade Finance, Serum, Orca ve diğer projeler izliyor.

Öte yandan SOL da hafta ortasından bu yana yukarı yönde hareket ediyor. Çarşamba günü açılışı 155 dolardan yapan SOL, bugün 215 dolara kadar çıktı. SOL’un en yüksek seviyesi ise geçen ay 216 dolar ile kaydedilmişti.

Solana fiyat grafiği
Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl