Solana’ya iki NFT projesi bir de kripto borsasından darbe!

FTX'in çöküşüyle birlikte çok ciddi fiyat düşüşü yaşayan Solana'ya üç kötü haber de, iki NFT projesi ile bir kripto para borsasından geldi. DeGods ve y00ts projeleri Solana'dan çıkış kararı alırken, Polygon'un ise y00ts için 5 milyon dolar ödediği iddia ediliyor.

Geçtiğimiz sene Kasım ayında fiyat rekoru kırarak 250 doların üzerine çıkan Solana’da, özellikle FTX çöküşü blok zinciri üzerindeki projelere büyük darbe vurmuştu. FTX ve Alameda’nın Solana yoğunluklu bir bilançoya sahip olması, iflasın en çok bu zincir üzerindeki projelere zarar vermesine neden oldu.

Deribit çıkarıyor

Solana konusunda harekete geçen platformlardan biri en büyük kripto türev borsası Deribit oldu. Borsa Solana’da ters işlem ürünlerini platformdan kaldıracağını açıkladı. 30 Aralık gününden sonra Deribit, Solana ters işlem opsiyon ya da vadeli ürünlerini müşterilerine sunmamaya başlayacak. Deribit, Solana’nın bu ürünlerini 2022’nin 2. çeyreğinde sunmaya başlamıştı.

DeGods ve y00ts ayrılıyor

2021 yılında çılgınlık seviyesine ulaşan NFT’lerde en çok ilgi görenlerden biri de DeGods projesiydi. Solana üzerindeki en önemli NFT projesi olarak görülen DeGods da Ethereum zinciri üzerine geçeceğini duyurdu. Geçiş 2023’ün ilk çeyreğinde olacak. DeGods ile birlikte önemli NFT projelerinden biri olan y00ts ise Polygon’a geçiş yapacak.

İki proje de Solana’nın OpenSea üzerinde en çok hacme sahip olan ilk 3 koleksiyon arasında bulunuyor. Cumartesi günü DeGods’un 2.2 milyon SOL, y00ts’un ise 1.7 milyon SOL hacmi oldu. Dolayısıyla çıkışın Solana’ya darbesi çok büyük olacak.

“Polygon 5 milyon dolar ödedi” iddiası

Projelerin geçişleriyle ilgili iddialar da özellikle Twitter’da gözlerden kaçmadı. İddialardan biri Polygon’un y00ts için 5 milyon dolar ödediği yönünde… Ethereum’un da bir ödeme yaptığı belirtiliyor ancak meblağ hakkında bir bilgi yok…

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl