Solana ETF başvurusu da geldi: Kanadalı şirket ilk adımı attı

Bitcoin ve Ether spot ETF'lerinin ABD'de kabul edilmesinin ardından, kripto dünyasının en çok konuştuğu konulardan biri de Solana ETF'leriydi. Kanadalı dijital varlık yönetim şirketi 3iQ, adı Solana Fonu olacak ETF için resmi başvuruyu yaptı ve bu konuda büyük bir adım attı.

Kanadalı dijital varlık/kripto para yönetim şirketi 3iQ, Solana ETF’i için ülkenin regülatörüne resmi başvuru yaptı. 3iQ başvuruyu resmen de açıkladı. Fonun onaylanması durumunda ETF, Toronto Borsası’nda (TSE) listelenecek.

3iQ şirketinden yapılan açıklamada, “Kanada’da Solana Fonu (QSOL) için ön taslak dosyasını resmen sunduk” denildi. Ön taslak dosyası, bir şirketin bazı menkul kıymetleri halka arz etmek için regülatöre sunduğu ilk belge konumunda bulunuyor.

Firmanın açıklamasında ayrıca Solana ETF’inin onaylanması durumunda bunun, Kuzey Amerika bölgesi için bir ilk olacağı da ifade edildi.

Staking de dahil olacak

Açıklamada ayrıca, Solana ETF’ine sahip olan müşterilerin, %6 ilâ 8 arasında olacağı “tahmin edilen” staking gelirlerinden de faydalanabileceği ifade edildi. ABD’deki Ether spot ETF’lerinde ise SEC bu durumu kabul etmemiş ve ihraççılardan, ETF başvurularındaki staking durumunu kaldırmalarını istemişti. Tüm şirketler daha sonra staking faaliyetini başvurularından kaldırmıştı.

Solana Fonu’ndaki staking hizmetleri için de 3iQ, Coinbase borsasından hizmet alacak. Saklama hizmetleri için de Coinbase Custody ve Tetra Trust şirketleriyle anlaşıldı.

3iQ şirketi ayrıca Bitcoin ve Ether ETF hizmeti de veriyor. Bitcoin ve Ether ETF’leri Kanada’da 2021 yılındaki boğa sezonu döneminin en sıcak günlerinde, şubat ayında onaylanmıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl