Solana’ya 1 saatte 500 milyon dolar: Yeniden 10 doların üzerinde…

Geçtiğimiz hafta sert düşüşler yaşayan ve Şubat 2021'den bu yana en alt seviyesine gelen Solana, yeniden 10 doların üzerine çıktı. Piyasa değerinde sadece 1 saat içinde 500 milyon dolarlık artış olan kripto paranın toplam değeri de 4 milyar doların üzerine çıktı.

Özellikle FTX’in iflasının ardından varlığı ciddi şekilde sorgulanan ve geçtiğimiz hafta çıkışlarla birlikte 9 dolar seviyesine inen Solana’da yaşanan yükseliş dikkat çekiyor. Bu sabah sadece 1 saat içinde piyasa değerinde 500 milyon dolarlık artış olan Solana 11 doların üzerinde işlem görüyor.

Son 24 saatteki artışı %14’ün üzerinde olan kripto paradaki artışa rağmen sorgulanmaya devam ediyor. FTX çöküşünden önce de birçok kez sistemin yavaşlaması ya da tamamen durması, “hızlı işlem özelliği”nin önüne geçmiş ve merkeziyetsizlik tartışmalarını daha da alevlendirmişti.

Buterin’den destek gelmişti

Bilindiği üzere bir dönem “Ethereum killer” olarak adlandırılan ve adeta “Ethereum alternatifi” olarak lanse edilen Solana’ya Vitalik Buterin’den de destek gelmişti. Buterin geçtğimiz hafta attığı tweet’te, “İğrenç derecede fırsatçı olan insanlar artık Solana’dan çıkış yaptılar. Solana’nın çok iyi bir geliştirici gruba sahip olduğunu duydum. Dışarıdan bir insan olarak konuşması kolay ama umarım ilerlemelerine devam ederler” demişti.

Solana ekibi ve projesi hem SBF hem de FTX’ten ciddi yatırımlar almış ve blok zinciri üzerindeki birçok token da ilk kez FTX borsasında listelenmişti.

FTX’in iflasından bir gün önce 6 Kasım’da 35 doların üzerinde olan fiyat, 10 Kasım gününde 12 dolara kadar inmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl