Solana (SOL), Google duyurusuyla yükselişe geçti

Önde gelen blok zinciri platformlarından Solana’nın token’ı SOL, Google Cloud ile entegrasyon duyurusuyla birlikte yükselişe geçti.

SOL fiyatındaki ilk sıçrama, TSİ 18.15’te Google Cloud resmi hesabının tweet’iyle başladı. Söz konusu tweet’te, Solana’nın kurucu ortağı Anatoly Yakovenko etiketlenerek “Takipçilerimize büyük haberi söyleyelim mi?” ifadeleri yer aldı. Bu tweet’in ardından SOL fiyatı, kısa sürede yaklaşık yüzde 12 artarak 39 dolara yaklaştı.

Google, Solana üzerinde ‘node’ çalıştırıyor

İlk tweet’ten bir saat sonra beklenen açıklama geldi. Google’ın bulut bilişim birimi, açıklamasında Solana üzerinde bir doğrulayıcı node çalıştırdığını, yakın zamanda da Solana geliştiricileri ve doğrulayıcıları için node hizmeti verileceğini duyurdu. Bilindiği üzere Google, geçtiğimiz hafta, node hizmetini Ethereum blok zinciri için destek sunarak başlatmıştı.

Öte yandan Google’ın Web3 ürün müdürü olan Nalin Mittal ise, Lizbon’da düzenlenen Solana konferansı Breakpoint’te “Tek tık ve uygun bir maliyetle Solana node’u çalıştırmayı mümkün hale getirmek istiyoruz.” dedi. Bunun yanı sıra Google Cloud, Solana verilerini BigQuery’ye eklediğini açıkladı. Bu sayede Solana geliştiricileri, geçmiş verilere rahatlıkla erişim sağlayabilecekler.

SOL, TSİ 23.30 itibari ile 36.85 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl