10 doların altına inen Solana’ya bir darbe de yatırım yönetim firmasından

Kasım ayı başındaki FTX çöküşünden en fazla etkilenen kripto para projelerinden biri olan Solana'da fiyat her geçen gün düşerken, yatırım yönetim firması Matrixport da delist kararı aldı.

Bitmain’den ayrıldıktan sonra madencilik için Bitdeer Technologies ve yatırım yönetimi için de Matrixport şirketlerini kuran Jihan Wu, önemli bir karar aldı ve Solana’yı Matrixport’tan çıkardı.

Gelecekte de hiçbir şekilde sunulmayacak

Wu’nun yatırım şirketi olan Matirxport, yarından itibaren müşterilerine Solana ürünleri sunmayacak. Solana ve çift para ürünü olarak bilinen SOL-U, Matrixport tarafından platform tarafından çıkarılacak. Şirket ayrıca gelecekte de Solana ürünlerini hiçbir şekilde sunmayacağını duyurdu.

FTX’ten sonra büyük düşüş

Bilindiği üzere Solana özellikle son 1 senedir ciddi teknik problemler yaşıyordu. İşlem hızıyla övünen şirket, yaşanan sorunlardan ötürü birçok kez, dışarıdan müdahaleler ile sistemi yeniden başlatmak zorunda kalmıştı. Tüm bunlara rağmen fiyat düşüşü yaşamayan Solana, Kasım ayı başındaki FTX iflasından sonra ise tepetaklak aşağıya gitti!

1 senede rekordan dibe…

FTX borsasının SOL ve Solana platformundaki diğer kripto paralara olan yoğun yatırımı ve buradaki manüpülasyon, borsanın iflasından sonra kripto paraya olan güveni de iyice sarstı. Solana 2021 yılının kasım ayında 260 dolar ile kendi rekorunu kırmıştı. SOL şy anda ise 9.4 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl