Solana meme coin uygulamasından 2 milyon dolar çalan kişi: Zaten batacaklardı

Solana ağında meme coin'ler çıkarılmasına olanak tanıyan Pump.fun uygulaması dün içeriden bir müdahaleyle 2 milyon dolarlık SOL token çaldırırken, hırsızlığı yapan eski çalışan ise, "Kötü yönetilen ve insanlara zarar veren bir yerdi. Bunun olması gerekiyordu. Hapse girmekten de korkmuyorum. Ne olacaksa olsun" dedi.

Solana ağının son zamanlarda fazlaca kullanılan uygulamalarından biri olan ve sayesinde meme coin’lerin çıkarılabildiği Pump.fun uygulaması 2 milyon dolar kaybederken, hırsızlığı yapan kişi ise yaptıklarından pişman olmadığını söyledi.

Pump.fun üzerindeki belli seviye büyüklükteki token’lardaki likiditenin Solana’nın merkeziyetsiz borsası Raydium’a aktarılmasını sağlayan hesapları hedef alan saldırganın buradan 2 milyon dolarlık SOL token çaldığı tespit edildi.

“Hapiste çürüyeceğim”

Çaldığı token’ları rastgele bazı hesaplara da göndermeye başlayan bu kişi, daha sonra ise X üzerinden, “Herkes sakin olsun, bu bir soygundur” yazdı. Hapis cezası almaktan korkmadığını da belirten saldırgan şunları söyledi:

“Herkes sakin olsun, bu bir soygundur. Tarihin gidişatını değiştireceğim. Daha sonra da hapiste çürüyeceğim. Akıllı mıyım? Hayır, iyi sayılırım. Aslında çok da değil. Bir şey mi istiyorum. Hayır, annem bile ölüp dirildi”

“Kötü yönetiyorlardı”

Daha sonra konuyla ilgili bir X Space yayınında da konuşan saldırgan, şirketin kötü yönetilmesinden şikayet etti ve “Şirket yöneticilerine karşı kişisel bir duruşum vardı. Onlardan şikayetçiydim. Korkunç şekilde kötü yöneticilerdi” dedi.

“Şirketi batırmak istedim”

Çok net ifadeler kullanan ve Kanada vatandaşı olduğu açıklanan saldırgan, “Pump.fun’ın batmasını, bitmesini istedim. Zaten batacaklardı. İnsanlara uzun süredir kötülük yapıyorlardı. Bunun yapılması gerekiyordu. Ben sadece onların bu gidişatını hızlandırdım. Zaten kendi kendilerini bitireceklerdi” dedi.

Solana blok zinciri üzerinde görülen meme coin çılgınlığı hala gücünü korurken son aylarda Pump.fun da ciddi bir hacim elde etmişti. Şirket, kripto dünyasından, insanları kumara teşvik ettiği için de tepki alıyordu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl