Solana meme coin’lerini alan efsane trader, 22.8 milyon dolar kâr etti

Özellikle kasım ayında BONK ile başlayan ve daha sonra WIF ile birçok meme token'la devam eden Solana coin'leri çılgınlığında bir trader'ın kısa sürede 22.8 milyon dolar kâr etmesi gözlerden kaçmadı. Bu kişinin proje geliştiricilerinden olmaması ve sadece token'lar yükselmeye başladıktan sonra alım yapması da başarısını net şekilde gösteriyor.

2024 boğa sezonuna şu ana kadar Bitcoin dışında sınırlı sayıda kripto para damga vururken, bunların büyük bölümü ise meme coin’lerdi. Hatta daha da detaya indiğimizde Solana tabanlı olanların da başı çektiği söylenebilir. İşte tüm bu Solana coin’leri çılgınlığında bir trader’ın, birkaç ay içinde 22.8 milyon dolarlık kâr ettiği görülüyor.

WIF, BONK. BODEN ve MYRO token’larında yüklü alımlar yapan bu trader’ın, proje ekiplerinin içinden olmadığı düşünülüyor. paulo.sol adlı cüzdanın sahibi olan bu kişi, WIF ile 9.5, BODEN ile 7, BONK ile 6.2 milyon dolar kâr etti. Trader, MYRO’dan da 550 bin dolar gelir elde etti.

Ne yaptı da bu kadar kazandı?

Peki bu trader, nasıl bir strateji izledi de birkaç ay içerisinde bu kadar kâr elde etmeyi başardı? Trader, 11 Kasım günü BONK’a olan ilgiyi gördü ve alım yaptı. Düşük fiyattan alıp yüksekten satarak ve bunu onlarca kez yaparak trader 6.28 milyon dolar kâr etmeyi başardı.

Zincir üstü platform Lookonchain’in araştırmasına göre trader, 14 Aralık günü WIF token’ı keşfetti ve alım yaptı. BONK gibi düşükten yüklü alan ve yüksekten satan bu kişi WIF üzerinden 9.5 milyon dolar kâr etti.

6 Mart günü BODEN’ı keşfeden yatırımcı, WIF ve BONK’ta uyguladığı taktikleri sergiledi ve yine kazandı. BODEN’dan 7 milyon dolar kar edildi.

“Proje ekibinden değil”

Lookonchain yaptığı değerlendirmede bu trader’ın, birçoklarının aksine, proje içerisinden bilgi alan bir kişi olmadığını ve her zaman coin’lerdeki ilk yükselişlerden sonra alım yaptığını belirtti. Bilindiği üzere geliştirici ekibinden olanlar ya da buradan bilgi alanlar genelde projeler yükselmeden alım yapıyorlar. Bazı trader’ların, coin çıktıktan 1 dakika sonra alım yaptıkları dahi görülmüştü.

paulo.sol adlı cüzdan sahibi şu anda hala elinde 7.6 milyon dolarlık BODEN ile 5.7 milyon dolarlık WIF tutuyor.

Yeni aldığı coin’ler de var

Bu trader’ın son olarak PUPS ve POPCAT coin’leri de aldığı görülüyor. 1.7 milyon dolarlık POPCAT alan yatırımcının alım fiyatı da 0.42 dolardı. paulo.sol, PUPS için ise tam 6 milyon dolar ödedi ve 101 bin adet alım yaptı. Trader, bu alımıyla Solana ağında en çok PUPS tutan hesap da oldu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

2 yorums

  1. Ali Yanıtla

    keşke adamin cüzdan adresini verseydiniz takip ederdik 🙂

  2. ddd Yanıtla

    proje ekibinde degil ama proje ekibnin arkadasi :))