Solana ağında meme coin alıp satan kişi 5 dakikada 200 bin dolar kazandı

2024 boğa sezonunda özellikle Solana ağında çıkarılan meme coin'ler üzerinden yapılan trade'ler tartışma konusu olurken, bir yatırımcı ise sadece 9 SOL yatırdığı bir meme coin'den 200 bin dolar değerde 1238 SOL kazanmayı başardı. Bu kişi 5 dakikada 137 kat kazanç sağladı.

2023’ün kasım ayında BONK ile başlayan, daha sonra WIF ile bir başka boyuta ulaşan Solana-meme coin çılgınlığı, piyasa düşerken de yükselirken de aynı hızda devam ediyor.

5 dakikada 137 kat!

Solana ağında işlem yapan bir yatırımcının ise sadece 9 adet SOL token (yaklaşık 1470 dolar) yatırarak başladığı işlem, 5 dakikada ona küçük de olsa bir servet kazandırdı. Bu kişi, 9 SOL ile 28.5 milyon adet TOBI token aldı. TOBI fiyatının sert şekilde yükselmesinin ardından ise 5 dakikada satış yapan yatırımcı tüm token’ları sattı ve 9 adet SOL token’ını, 1238 adede çıkardı.

Son dönemde özellikle Solana ağında bu tür kazançlar sık şekilde görülmeye başlanırken, birçok trader’ın ise, proje ekibinin likidite yüklediği saniyelerde alım yapması dikkat çekiyordu. Bu durum da içeriden bilgi alındığının en büyük göstergesi oluyordu.

TOBI token’da böyle bir durum şu an için yok gibi gözükse de, birçok kripto yatırımcısı ise bu trade’in açık bir manipülasyon olduğunda hemfikir…

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl