Solana cüzdanı Phantom, Ethereum ve Polygon desteği ekliyor

Solana blok zincirinin popüler cüzdanı Phantom, iki rakip proof-of-stake blok zincirini de içerecek şekilde genişliyor.

Solana tabanlı merkeziyetsiz uygulamalar ve NFT’ler için yaygın olarak kullanılan bir cüzdan olan Phantom, bugün masaüstü, iOS ve Android uygulamalarına rakip blok zincirleri Ethereum ve Polygon için destek ekleyeceğini duyurdu.

Şirket, merkezi borsalara ve hassas kullanıcı verileriyle ilgilenen işletmelere alternatif olarak kullanımı kolay olan bir kendi kendine saklama cüzdanının gerekli olduğunu ve böyle bir cüzdana sahip olmanın elzem olduğunu savunuyor.

Phantom’un CEO’su ve kurucu ortağı Brandon Millman yaptığı açıklamada, “Phantom deneyimini daha geniş Web3 topluluğuna sunmaktan heyecan duyuyoruz.” dedi.

Şirketin amacı, en büyük üç blok zinciri ekosistemiyle tek bir konumda etkileşim kurma kabiliyeti sağlamanın yanı sıra dijital koleksiyon pazarındaki kritik kullanılabilirlik ve güvenlik sorunlarını ele almak.

Kriptoyu herkes için erişilebilir hale getirme amacı

Phantom, birinci sınıf bir cüzdan deneyimi geliştirmek için Polygon ile yakın iş birliği içinde çalıştığını ve şirketin cüzdanı aktif olarak kullanan üç milyondan fazla kullanıcıyı şimdiden bünyesine kattığını ileri sürüyor. Şirket, birden fazla blok zincirindeki varlıkları saklamak ve görüntülemek için birleşik bir arayüze sahip basit, kullanımı kolay bir cüzdan sunarak kriptoyu herkes için daha erişilebilir hale getirmek istediğini belirtti.

Yakın zamanda özel bir beta sürümü geliyor

Şirket ayrıca önümüzdeki haftalarda özel bir çoklu zincir beta sürümünün yayına gireceğini ve bu yılın sonlarına doğru halka açık bir lansman yapılacağını bildirdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl