Solana ağı yine durdu: Yarım saatte hiç blok üretilmedi

2023 yılında birçok kez büyük ve küçük kesintiler yaşayan Solana ağı bugün de durdu. TSİ 13.22'de duran ağda şu ana kadar blok üretilmedi. Ekosistem geliştiricileri ise harekete geçti ve konuyla ilgili araştırmaların üsrdüğü belirtiliyor.

Geçtiğimiz dönemlerde birçok kez duran ve merkezi sistemin kapatılıp yeniden başlatılmasıyla çözülen sorunlar Solana ağında yeniden baş gösterdi. Ağdaki işlemler TSİ 13.22’den bu yana doğrulanamadı.

Sosyal medyada da birçok validatörün sorunu doğruladığı görülüyor. Tüm dünaydan geliştiricilerin de şu anda sorunla ilgili bir araştırma başlattıkları ve çözüm için uğraştıkları ifade ediliyor.

Merkezi bir yapı olmasına rağmen Solana hızlı işlem doğrulamaları ve saniyedeki binlerce işlem kapasitesiyle bilinyor.

Saatlerce çökmüştü

Hatırlanacağı üzere Solana sistemi geçen sene eylül ve ekim aylarında saatlerce durmuş ve sistem daha sonra yeniden başlatılmıştı. Kullanıcıların saatlerce işlem yapamadığı büyük sorunların yanı sıra küçük kesintiler de yaşayan ağ, buna rağmen 2024 yılının ilk 2 ayında en çok ilgi gören ekosistemlerden biri oldu.

Solana ağındaki durmaya rağmen, SOL fiyatında ise %3’lük minimal bir düşüş oldu. Sol haberin yazıldığı anlarda yaklaşık 93 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl