Solana’da blok üretimi durdu: SOL fiyatında düşüş var

Son dönemin işlem hızıyla konuşulan ve kripto parası olan SOL'un da rekor üstüne rekor kırdığı Solana blok zincirinde işlemler durdu. Geliştiriciler "aralıklı olarak istikrarsızlık" sorunu olduğunu açıklarken fiyattaki düşüş de dikkat çekti.

Önde gelen blok zincirlerinden Solana’da TSİ 17.00 itibari ile yaklaşık bir saattir yeni blok çıkarılamadı ve işlemler yapılamıyor.

Solana ekibi tarafından  TSİ 15.38’de yapılan son açıklamada, aralıklı olarak istikrarsızlık sorunları yaşandığı ve problemin 45 dakika önce başladığı bildirildi. Ayrıca mühendislerin sorunu araştırdığı bilgisi verildi. Çıkarılan son blokta ise işlem sayısı da yalnızca 35’te kaldı.

Düşüşten sonra artış geldi

SOL fiyatı da yaşanan bu aksaklıkla birlikte 170 dolara yakın seviyelerde işlem görürken 155 dolara kadar geriledi.Daha sonra ise, TSİ 17.45 civarında blok zincir üzerinde işlemlerin hala yapılamamasına rağmen fiyat 164 dolara kadar çıktı.

“Cüzdan ve uygulamalarla bağlantı sorunu yaşanıyor”

Solana üzerinde çalışan bir cüzdan uygulaması olan Phantom’un Twitter hesabından yapılan bir açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı:

“Solana ağı şu anda aralıklı bir istikrarsızlık sorunu yaşıyor gibi görünüyor. Phantom ve diğer uygulamalarda bağlantı sorunu oluşmuştur. Durumda yeni gelişmeler oldukça güncellemede bulunacağız”

Solana Labs CEO’su Anatoly Yakovenko da ağ doğrulayıcılarını projenin Discord kanalına çağırdı.

“Yeniden başlatma hazırlığı var”

Solana Vakfı’ndan TSİ 17.30’da yapılan duyuruda ise hizmet reddi sorunu yaşandığı ve mühendilserin hala sorun üzerine çalıştıkları ifade edildi:

Ağdaki kaynak sorunu, hizmet reddine neden oluyor. Mühendisler çözüm için çalışmalarını sürdürüyor. Gerektiği takdirde doğrulayıcılar olası bir yeniden başlatma için hazırlanıyorlar.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl