Solana’dan Güney Koreli geliştiriciler için 100 milyon dolarlık fon

2021 yılında birçok teknik sorun yaşayan ve sistemin bazı dönemlerde durdurulmak zorunda kaldığı Solana, sektöre olan yatırımlarına tüm problemlere rağmen devam ediyor. Ağın büyümesine destek olan Solana Ventures ve Solana Vakfı, son olarak merkeziyetsiz finans, oyun ve NFT dünyasına destek amacıyla Güney Koreli startup'lar için 100 milyon dolarlık bir fon başlatıldığını duyurdular.

Web3, metaverse ve özellikle oyun konularında dünyadaki önde olan ülkelerden olan Güney Kore’deki startup’lar için Solana Vakfı ve Solana’nın yatırım kolu olan Solana Ventures’dan büyük bir destek paketi açıklandı. İki kurum bu ülkede; oyun, NFT ve merkeziyetsiz finans konusunda iş geliştirmek isteyen startup’lara 100 milyon dolarlık destek sağlayacaklarını açıkladılar.

“Kore piyasasını daha iyi anladık”

Konuyla ilgili konuşan Solana Vakfı’nda oyun geliştirme çalışmalarından sorumlu yönetici Johnny B. Lee, bir süredir Güney Koreli geliştiricilerle aktif olarak çalıştıklarını belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Bir süredir hem ekosisteme yatırım yapıyor hem de Güney Koreli geliştiricilerle aktif şekilde birlikte önemli çalışmalar yürütüyorduk. Bu da bizim Kore piyasasını çok daha iyi anlamamızı sağladı. Güney Kore, Web3 sektöründe oyun tasarımı ve geliştirme konusundaki lider ülkelerden biri… Biz de buradaki geliştiricilerin fikirlerini gerçeğe dönüştürmelerine yardımcı olmak istiyoruz”

Solana’nın bu fon projesi, dünyada sadece bir bölge için sunulan ilk destek kapsamında yer alıyor. Burada bir sermaye desteğinin ötesinde ayrıca Güney Koreli geliştiricilere hem ürün hem de mühendislik konusunda destek sağlanacak.

Güney Kore kripto para regülasyonlarının en sert uygulandığı ülkelerden biri olarak önplâna çıkarken, buna rağmen ülkede blok zinciri teknolojisi, metaverse ve oyun konusundaki ilgi neredeyse hiç azalmıyor.

Geçtiğimiz günlerde de Güney Kore’nin Bilim, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Bakanlığı, metaverse endüstrisinde çalışan ve hizmet veren şirketlere destek verme kararı almış ve 177 milyon dolarlık bir yatırım projesi başlatmıştı. Bu proje, dünyada ilk kez bir devletin resmen metaverse’e girme adımı olarak lanse edilmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl