Solana’nın erken dönem yatırımcısından 300 milyon dolarlık fon hedefi

Hong Kong merkezli girişim sermayesi şirketi CMCC Global son kripto fonu için 300 milyon dolar değerinde yatırım almayı hedefliyor. Yeni fonun yatırımcıları arasında milyarder Richard Li ve Gemini borsasının kurucuları Winklevoss ikizleri de yer alıyor.

Bloomberg’in haberine göre Nisan ayında oluşturulan dördüncü kripto fonun yönetimi altında şu anda 90 milyon dolarlık varlık bulunuyor. 300 milyon dolarlık sınıra ise gelecek yılın başlarına kadar ulaşılması planlanıyor.

CMCC’nin daha önceki kripto fonunu destekleyen, 4.5 milyar dolarlık serveti ile Hong Kong’un en zengin milyarderlerinden biri olan Richard Li, diğer mevcut yatırımcılarla birlikte son fona geçiş yapacak.

2016 yılında Martin Baumann ve Charlie Morris tarafından kurulan CMCC Global, solana blok zincirinin ilk yatırımcıları arasındaydı. Şirket, 2018’de gerçekleşen özel bir token satışında projeye 1 milyon dolar yatırım yaptı. Bu yatırım sırasında SOL fiyatı 0.20 dolardı, bugün 200 dolar. Ayrıca Cosmos ve Terra gibi blok zinciri projelerini de desteklediler.

Morris, yeni fonun bir kısmını DeFi ve NFT gibi alanlara ayırmayı planladıklarını açıkladı. Teknolojik altyapısının olgunlaşma sürecinde olduğunu vurgulayan Morris, “Özellikle DeFi’da daha kaliteli ekipler görüyoruz.” diyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl