Teknoloji devi Sony metaverse ve sanal gerçeklik hareket sensörünü tanıttı

Japonya'nın dünya çapındaki teknoloji devi şirketi Sony, Mocopi olarak adlandırılan hareket yakalama sensörünü tanıttı. Sensörler metaverse, sanal ve artırılmış gerçeklik platformlarında kullanılabilecek.

sony

Metaverse ve sanal gerçeklik konularında Facebook ve Apple başta olmak üzere yatırım yapan şirketlere Sony de eklendi. Japonya merkezli teknoloji devi, Mocopi adını verdiği taşınabilir hareket yakalaam sensörlerini resmen tanıttı.

Metaverse, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik platformlarında kullanılması amaçlanan Mocopi, 6 banttan oluşuyor. Bunlar el ve ayak bilekleri, baş ve kalçaya takılıyor.

Şirketten yapılan basın açıklamasında da “Mocopi, az sayıda sensörle son derece hassas hareketleri tespit edebiliyor ve bu konuda yayın yapmak isteyen Vtuber’lar ile film ve animasyon yapımında yer alan içerik oluşturucuları zaman ve yer kısıtlamalarından kurtarıyor” ifadeleri kullanıldı.

Özellikle son yıllarda sayısı gittikçe artan ve Youtube başta olmak üzere birçok internet platformunda yayın yapan VTuber’lar Japonya’da da büyük ilgi görüyor.

Ocak ayının sonunda Japonya piyasasına çıkması beklenen Mocopi2nin yen karşılığı dolar fiyatının ise 357 $ olması bekleniyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Bilal Yanıtla

    İlk beklediğim şey oldu: Fiyatı bir telefonla hemen hemen aynı. Bu Metaverse’i daha erişilebilir yapar, sırada ise kullanımın her yere erişile bilir yapılması. Metaverse bi balon olmaktan şu şekilde kurtula bilir yalnız