OpenAI’ın SORA açıklaması, aynı isimli token’ı fırlattı: 1280 kat kazandı

Son dönemde fırsatçı trader'ların çok küçük yatırımlarla yüzbinlerce dolar kazandığı işlem örneklerine bir yenisi daha eklendi. Bir yatırımcı, aldığı SORA token üzerinden bir günde 1280 kat kâr elde etti.

Yapay zeka konusunda AR-GE çalışmaları yapan OpenAI şirketinin 16 Şubat günü yaptığı SORA açıklaması, aynı isimdeki coin’i de adeta uçurdu. Bir trader ise, sadece 140 dolar yatırım yaptığı bu token üzerinden çok büyük bir meblağ elde etti.

1280 katı kazandı

Sadece 0.05 ETH (yaklaışık 140 dolar) ile 16 Şubat günü SORA alan yatırımcı 176 bin dolar kazandı. Yatırımcının SORA alımının, OpenAI’ın yapay zeka destekli video dönüştürücüsü SORA’yı açıklamasıyla aynı güne denk gelmesi de dikkat çekti.

16 milyon adet SORA token alan yatırımcı, daha sonraki saatlerde 12.3 milyon adet token’ı sattı ve 36.5 ETH elde etti. Bu ETH’lerin, SORA token’ların satışı zamanındaki değeri yaklaşık 102 bin dolardı. Trader’ın elinde ise hala 75 bin dolarlık 3.64 milyon adet SORA bulunuyor.

Bu işlemler ve yatırımcının saatler içinde kazandığı 175 bin dolar ise tartışma konusu oldu. Kripto para yatırımcı ve sektör takipçileri, bunun proje içerisinde yer alan bir geliştirici olduğu konusunda ise hemfikirler…

Geçtiğimiz haftalarda özellikle Solana bazlı meme coin’lerde de benzer işlemler olmuştu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl