Premier Lig, Sorare ile el sıkışıyor: 30 milyon sterlinlik anlaşma

İngiliz futbolunun zirvesi, 30 milyon sterlinlik bir anlaşmaya hazırlanıyor. Sky News'un haberine göre, Premier Lig ile Paris merkezli bir Blockchain start-up'ı olan Sorare arasındaki anlaşma cuma günü kulüp yöneticilerinin katılacağı bir toplantıda görüşülecek.

Ethereum tabanlı fantezi futbol oyunu Sorare, Premier Lig ile büyük bir anlaşmaya imza atmak üzere. Tottenham Hotspur’dan Harry Kane ve Manchester City’den Erling Haaland gibi futbolcuların statik görüntülerinin baz alınacağı düşünülen anlaşma, haftalar içinde resmen kabul edilebilir. Teklif, cuma günü kulüp yöneticilerinin katılacağı bir toplantıda görüşülecek.

ConsenSys anlaşmayı revize etti, Sorare kaptı

Premier Lig, bu yılın başlarında blok zinciri yazılım şirketi ConsenSys ile anlaşmak üzereydi. Teknoloji sektöründeki kaynaklara göre, Sorare anlaşması onun yerine geçecek.

ConsenSys, NFT değerlemelerindeki düşüşün ardından daha düşük bir fiyatla anlaşmayı yeniden müzakere etmeye çalışmıştı. Ancak bir Premier Lig kulübü yöneticisi, Sorare anlaşmasının revize edilmiş halinin ConsenSys teklifinden daha uygun olduğunu bildirdi.

Anlaşma uyarınca Sorare, taraftarların ünlü bir sanat eserinin veya spor anının görüntüsüne “sahip olmalarını sağlayan, hızla genişleyen ancak riskli bir varlık sınıfı olan NFT’ler sağlayacak.

Premier Lig ve NFT endüstrisinin bir başka önemli ismi olan Dapper Labs ayrı bir anlaşma üzerinde görüşmelerini sürdürüyor.

NFT Haberleri

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl