George Soros’tan kripto para girişimcisi şirkete yüklü yatırım

George Soros'un yatırım fonu, kripto para girişimlerini sürdüren e-ticaret şirketi Overstock.com'dan çok miktarda hisse satın aldı.

CNBC’de yer alan habere göre, George Soros’un yatırım fonu, bir kripto para ticareti ürünü ilan ettikten sonra hisse fiyatlarında ciddi artışlar yaşayan Overstock.com’dan çok miktarda hisse satın aldı.

Soros’un yatırım fonu Soros Fund Management, 2017 yılının dördüncü çeyreğinin sonunda 2 milyon 402 bin 188 Overstock hissesini elinde tutarak şirketteki üçüncü en büyük hissedar konumuna geldi. Bu hisselerin toplam değeri yaklaşık 150 milyon dolar ediyor.

Overstock’un hisseleri, geçtiğimiz yılın Eylül ayında şirketin kripto para ticareti işine girmesini açıklaması sonrasında yüzde 200’ün üzerinde bir artış göstermişti.

Ev eşyaları ve kıyafetler üzerine odaklanan büyük bir e-ticaret şirketi olan Overstock’un genel müdürü Patrick Byrne, 2014 yılından bu yana Bitcoin‘i bir ödeme yöntemi olarak kabul ediyor ve Blockchain teknolojisinin destekçisi.

Soros, ayrıca sosyal medya şirketini bir “tehdit” olarak damgaladıktan sonra elinde tuttuğu Facebook hisselerinin tümünü sattı.

Ünlü milyarder, Twitter’daki hisselerinin sayısını artırırken Netflix ve Snap’ten de hisseler satın aldı.

‘Tipik bir balon’ demişti

Ocak ayında Davos’da düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nda konuşan Soros, kripto para birimleriyle ilgili fikirlerini paylaşmış, Blockchain teknolojisinin olumlu bir şekilde kullanılmasına razı olabileceğini fakat kripto para biriminin tipik bir balon olduğunu söylemişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl