Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Sotheby’s’in 12.3 milyon dolarlık elması için kripto para ödemesi yapıldı

Mayıs ayında Bitcoin ve Ether kabul edeceğini açıklayan dünyaca ünlü müzayede evi Sotheby’s, en pahalı satışlarından birini yaptı. 12.3 milyon dolara satılan elmas için kimliği açıklanmayan bir kişi kripto para ödemesi yaptı.

NFT’lerin açık artırmalar ile milyon dolarlara satıldığı bir dönemde, fiziksel eşyalar ya da mallar için de kripto paralar ile ödeme alınmaya da başlandı. Dünyaca ünlü müzayede evi Sotheby’s’de kripto para ile 101.38 karatlık elmas satıldı. Bu ödeme aynı zamanda, fiziksel bir varlık için yapılan en pahalı kripto para ödemesi oldu.

Hangi kripto para olduğu da belli değil

Hong Kong’da yapılan açık artırmada elması alan kişi ya da kurum hakkında bilgi verilmedi. Ödeme kripto parayla yapılmış olsa da, bu konu hakkında da detay verilmemesi dikkat çekti. Sotheby’s, Mayıs ayında ödemeler için Bitcoin ve Ether kabul edeceğini açıklamıştı. Dolayısıyla ödemenin bu iki kripto paradan biriyle yapıldığı tahmin ediliyor.

“Anahtar 10138” adı konulan elmas, aynı zamanda halka açık şekilde satılan en büyük ikinci elmas konumunda… Bir karat, elmasları ve diğer değerli taşları ölçmek için kullanılan 200 miligram ağırlık birimine eşit, dolayısıyla elmasın 20.276 gramlık ağırlığı olduğu belirtildi.

Hatırlanacağı üzere Sotheby’s’de satılan “CryptoPunk” isimli NFT de 11.8 milyon dolarlık fiyatıyla dünyanın en pahalı ikinci NFT’si olmuştu. En pahalı NFT ise Christie’s’de 69.3 milyon dolara satılan Beeple lakaplı Mike Winkelmann’ın NFT olarak üretilen ‘Everydays: The First 5000 Days’ adlı dijital eseriydi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl