Söylentiler kesinleşti, StarkNet Token resmen açıklandı

Ethereum ölçeklendirme projesi StarkWare, StarkNet Token’ı resmi olarak açıkladı. Bu konuda bir süredir mevcut olan beklentiler, kripto hedge fonu 3AC’nin kurucusu ve CEO’su Su Zhu’nun dünkü tweet’inde StarkNet Token’dan bahsetmesiyle neredeyse kesinliğe dönüşmüştü. Bununla beraber, StarkWare’den henüz resmi bir açıklama yapılmamıştı.

Açıklamada, oluşturulan token’ın yönetim, işlem ücretlerinin ödenmesi ve fikir birliği mekanizmasına katılımda kullanılacağı belirtildi. Ayrıca, şimdiye kadar 10 milyar token basıldığı ve bu token’ların StarkWare’in yatırımcıları ile StarkWare’e katkı sağlayanlara ayrıldığı ve 4 yıllık bir kilitlenme süresine tabi olacağı kaydedildi. Söz konusu token’ın Eylül ayında StarkNet ağında piyasaya sürüleceği bilgisi verildi.

Token dağılımı ise şöyle olacak:

  • %50.1 – StarkNet Foundation (Araştırma ve geliştirme hibeleri, stratejik rezerv, topluluk, bağışlar vb. olarak tahsis edilecek)
  • %32.9 – Çekirdek ekip: StarkWare ve çalışanları, danışmanlar, StarkNet yazılım geliştirici ortakları
  • %17 – StarkWare yatırımcıları

Diğer yandan dolaşımdaki arzın sabit kalmayabileceği, topluluk tarafından daha sonra belirlenecek programa göre, basılacak yeni token’larla zamanla artacağı ifade edildi.

Son olarak StarkNet Token’ları ile staking yapılabilecek.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl